Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » A menyem egy 8 darabos késkész...

A menyem egy 8 darabos késkészletet adott ajándékba, most karácsonykor. Csak nekem undorító ez, vagy tényleg bunkóság?

Figyelt kérdés

Ismerem azt a mondást, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát. De azért karácsonyra késkészletet adni ajándékba, meg úgy egyáltalán, szerintem nem oké.

Persze egy késgyűjtőnek, hentesnek, stb. beleférhet, mert egyiknek hobbi, másiknak munkaeszköz. De általában, ti mit gondoltok erről?


2018. dec. 24. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Csak neked undorító. Ahelyett, hogy örülnél neki.
2018. dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 szántóvető ***** válasza:
8%

azt gondolom hogy ő is úgy kapta de nem kellett neki,tehát továbbpasszolta az első adandó alkalommal.amúgy meg ajándék lónak..de ezt már írták :)

te mit vettél a menyednek?

2018. dec. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Két lehetőség van. Vagy szeretsz és tudsz főzni, és úgy gondolta, jól jön, vagy nem és úgy gondolta itt az ideje. Amúgy a fiadék nem közösen ajándékoznak? Sosem vettem az anyósnak külön ajándékot.
2018. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak nagyon gáz, életlen, régi késeket használtok és úgy gondolta, hogy egy új készlettel örömet okozna. Ilyenek ezek a menyek... rémes garnitúra. Ha már itt járunk, te mit vettél neki?
2018. dec. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Te mit vettél neki?
2018. dec. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Én azt gondolom erről, hogy bizonyára nem csak itt, ismeretlenül, idegenek előtt háborogsz. És, hogy emiatt mit gondolok rólad, azt nem írom le.
2018. dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
És a fiad mit adott?
2018. dec. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Igaz, hogy a babona szerint az ajándék kés a barátság végét jelenti.
2018. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ajándékozásnál a gesztust kell értékelni, hogy adott valamit. Szerintem nem gáz ajándék, mert valószínűleg úgy gondolkodott, hogy valami olyan ajándékot szeretnél, amit tudsz használni a napi életben. Ezt az ajándékot meg miért ne tudnád használni? Egyáltalán milyen ajándékot vártál tőle? Legalább nem az a tipikus sablonos ajándék, hogy oda rakja a borocskát, amit ugyancsak meglehet venni átlagos napon, mint egy kés készletet.

Egyáltalán nem értem, hogy miért kell túl lihegni a karácsonyt. A karácsonynak szerintem nem arról kellene szólnia, hogy milyen rossz, undorító ajándékoknak gondolja az ember azt, amit kap. Szerintem azt kellene értékelni, hogy kap.

Ha úgy állnál hozzá a dologhoz, ahogy leírtam az előbbiekben, akkor sokkal több dolgot tudnál értékelni. Legalábbis ebből az jön le, hogy nem nagyon értékelsz ilyen apróságokat, amiket szívből adnak neked.

2018. dec. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Mi ebben a bunkóság? Hacsak nem hiányzik a lakásotokból a konyha, hasznos ajándék is lehet. Persze késkészlet és késkészlet között is van különbség, a körülmények sem mindegy, de ugye ezeket mi nem ismerjük.
2018. dec. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!