Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Én vagyok a hülye, ha nem...

Én vagyok a hülye, ha nem szeretem átpasszolni másnak azt az ajándékot, amit nekem szántak (még akkor sem, ha valami apróságról van szó)?

Figyelt kérdés

Csak mert most is éppen arról dumálgat anyám és nagymamám telefonon, hogy mennyire égő és irigy vagyok, amiért nem mondtam le az egyik doboz csokimról az évente kétszer látott 13 éves unokatesóm javára (aki egyébként nem tudta, hogy van nálam), pedig nem arról van szó, hogy olyan rohadt fontos lenne nekem, hogy én zabáljam meg, hanem arról, hogy a szomszéd nénitől kaptam, akivel nagyon jóban vagyok, és bűntudatom lenne, ha "megszabadulnék" tőle.

Tudom, hogy ez nem fontos téma, csak piti hülyeség, de már érdekelne, hogy tényleg baj van-e velem, avagy meg lehet érteni.


2018. dec. 29. 16:17
 1/10 anonim válasza:
97%
Nem vagy hülye. A nagymamádnak meg mi köze van ahoz ,hogy mit kaptál?
2018. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Ha nem ajándék csak vetted a boltban magadnak, akkor se kell odaadni senkinek.

Ha szeretnél osztozni rajta, ugyis megkínálod.

2018. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez fontos, akkor nincs azzal baj, ha nem szeretnéd odaadni a gyereknek. A tied, így azt csinálsz vele amit te szeretnél.
2018. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért lenne kötelező a kapott ajándékot tovább adni a rokongyereknek és hogy anyádék miért rajtad akarnak spórolni, miért nem ők vettek valamit az unokatesónak? Ha évente 2x látod, akkor nem lehet valami túl szoros vele a viszonyod és feltételezem te sem vagy sokkal idősebb tőle, szóval nagyon önző tőlük ezt rajtad leverni.
2018. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.
2018. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért kellett volna odaadnod neki egy doboz csokit? Vagy ez valami új szokás, ha vendégségbe megyek valamelyik távoli rokonomhoz vagy akárkihez, akkor kötelezően adniuk kell nekem valamit?
2018. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szentimentális nem azonos a hülyével. Mond meg, hogy ez neked egy emlék. Aztán kész. mondj le valami másról cserébe. És akkor látják, hogy nem önzés, hanem túl nagy érzelmeket táplálsz tárgyak iránt, amit egy személytől kapsz.
2018. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez még 26-án történt (valamiért azóta is téma…), szóval karácsony alkalmából lett volna szép gesztus szerintük, ha kedveskedtünk volna valamivel a legfiatalabb rokonnak. Még csak azt sem mondanám, hogy vendégségbe jöttek a nagybátyámék, mert kb. negyedórányi bájcsevej erejéig voltak nálunk, és az elsődleges céljuk az volt, hogy átvegyenek valamit, ami éppen kellett nekik. Nem számítottunk arra, hogy hozzák az unokatestvéremet is. Az volt az érv amellett, hogy adnom kéne csokit, hogy én kaptam már ettől meg amattól az ismerőstől, és van nekem elég (valószínűnek tartom, hogy az unokatesóm sem szenvedett belőle hiányt, eleve sokkal több családtagjával tartja a kapcsolatot, mint én).

Mindenesetre köszi a válaszokat, most megnyugodtam, hogy nemcsak én látom így.

2018. dec. 29. 21:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondtam egyébként, hogy elvekről/érzelmekről van szó, nem a csokiról, de nem hitték el. :D
2018. dec. 29. 21:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívül, hogy semmi közük hozzá, ajándékot ajándékként továbbadni alapvetően illetlenség.
2018. dec. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!