Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Túlajándékozás miatti bűntudat?

Túlajándékozás miatti bűntudat?

Figyelt kérdés

Egy kedves barátnőmnek most volt a születésnapja, és úgy jött ki a dolog, hogy többet kapott tőlem a köztünk megszokott átlagosnál. Látszott rajta az őszinte öröm, de közben úgy láttam kicsit rosszul is érezte magát..

Nagyon nem szeretném, ha emiatt azt hinné mostantól ez a ‘mérce’ vagy az ‘elvárás’. Egyszerűen szeretem őt és imádok ajándékozni, és több dolgot is találtam idén ami tökéletes ajándèk volt neki...


Nem először esek bele ebbe a ‘hibába’, más barátaimmal is megtörtént már ez. Mindig odavágja az öröm ellenére a dolgot:(



Ekkora baj ez? Figyeljek erre jobban ezentúl?


Valamint valami módja, hogy tudassam a barátnőmmel, hogy én mindenféle elvárás nélkül adtam neki az ajéndékot?



2019. jan. 20. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Gyakran megesik szerintem :)

Legközelebb megszokott értekben vegyél megint.

Mi is így szoktuk, ha valaki drágábbat vesz, utána a masik is drágábbat vesz aztán ismét alapértékben, amíg nem talál megint valaki valami extrább cuccot ami tökéletes ajándék :D

2019. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

követem a kérdést, mert a megoldást nem ismerem, de ezt a problémát nagyon is jól... pedig csak az van, hogy IMÁDOK csomagolni és összeválogatni >.<

nálunk meg kellet beszélnünk, mert biztos akartam benne lenni, hogy a többiek nem érzik úgy, hogy ez egy jelzés feléjük, hogy drága ajándék kell, sőt, egyáltaln, hogy kell. szóval az én tippem a kommunikáció, nekem csak ez jött be eddig.

én annyiban rosszabb vagyok, hogy messze költöztem munka miatt, ezért ha megyek haza, MINDIG viszek mindenkinek ajándékot (rossz családi szokás, ami rájuk is kiterjedt szegény lányokra)

2019. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!