Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyire szoktak ajándékot...

Mennyire szoktak ajándékot adni konzulensnek? És mit lehet, ha anglisztikán voltam és történelmi jellegűből írtam a szakdogát?

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Eszembe sem jutott ajándékot adni a konzulensemnek, mástól sem hallottam még ilyent.
2019. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat segítettem a diákomnak, kaptam csokit és cikláment:)
2019. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A konzulensed egyben a témavezetőd? Segített a szakdogába? Ha igen, akkor illik adni. Ha csak fel van tüntetve a szakdogán, mert kötelező, akkor nem kell
2019. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg segít, illik. Ha jó a kapcsolat, akkor sejtheted, hogy kb. minek örülne. Én anno egy szép kerámia tálat adtam neki (nőnek). De nőnek adhatsz cserepes virágot, férfinak bort, bárkinek csokit. Nem kell nagy dolog, a gesztus számít.
2019. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez az illik/nem illik számomra mindig is bicskanyitogató volt. Mennyit illik adni esküvőre/ballagásra/pizzafutárnak/nőgyógyásznak stb.

Úgy gondolom ezt mindenkinek magának kell eldöntenie az adott szituációhoz és a pénztárcájához viszonyítva.


Ha úgy érzed, hogy a konzulensed tényleg a segítségedre volt, támogatott téged, hozzátett a szakdolgozathoz, te valóban hálás vagy neki és ezt szeretnéd is kifejezni valamivel, akkor persze, semmi akadálya nincs, biztosan örülni fog neki. Kötelezőnek ne érezd, nem az.

Mi ketten írtuk egy csoporttársammal ugyanannál a tanárnál a szakdolgozatunkat és közösen vettünk neki valamit, de 10 év távlatából fogalmam nincs, hogy mit.

A mit kérdés már nehezebb, hiszen nem ismerjük az adott embert.

2019. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én adtam neki ajándék kosarat
2019. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Virágot, csokit, esetleg italt szoktak, de én speciel nem adtam semmit.
2019. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!