Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi pénzt illene adnom...

Mennyi pénzt illene adnom esküvőre? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Nyár elején lesz a barátom tesójának esküvője, meg vagyok én is hívva. Fogalmam sincs mit adhatnék nekik, a pénzt legalább arra költik, amire akarják.

A barátommal másfél éve vagyunk együtt, a tesójával és a párjával néhányszor találkoztam, kedvesek, aranyosak, de nem ismerem őket nagyon.

Mennyit kellene / illene adnom nekik?


(U.i.: Nekik semmire sincs gondjuk, tele vannak pénzzel, az esküvő is hatalmas lesz. Én meg 24 évesen még egyetemre járok, a családom nem támogat semmiben. A suli mellett dolgozok, abból fizetem az albérletet, kaját, meg minden egyéb költségemet, szóval nem sok felesleges pénzem van.Eemiatt is rosszul érzem magam, mert biztos vagyok benne, hogy nem fogok tudni annyit adni nekik, amennyit kellene)



2019. máj. 16. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Még nem vagy a család tagja, nagyon nem erőltetném meg magam. kb amit fogyasztok, ajándék utalvány formájában. Esetleg barátoddal közösen 20-30 ezer.
2019. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
ui: van még olyan esküvő, ahol az a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát? Vagy csak a pénz számít???
2019. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Igen, van. A mi esküvőnkön 2 tanú volt és egy pizzériába mentünk utána, mindenki jól érezte magát.


Válasz: Semennyit. A barátoddal együtt mész, miért kéne külön bármit is adnod? Semmi közöd hozzájuk, nem is vagy a család tagja, a barátodnak adsz egy ötezrest, ami fedezi a kajádat és majd ő odaadja. Csók!

2019. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
64%
Szerintem nem kell külön ajándék, a menyasszonytáncba egy jelképes 5ezres teljesen megfelelő.
2019. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 lilla64 ***** válasza:
75%
Ha a barátoddal mész nem kellene semmit adjál,nálunk legalábbis ez igy müködik.
2019. máj. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
25%
Abból indulj ki, hogy 1 vendég vacsora+ital = 15000Ft, ha minden egyéb költséget is hozzáveszel akkor 1 vendégre lebontva egy esküvő 30-40 000 Ft. Ha ennél kevesebbet adsz, költség vagy nekik, ha többet akkor nyereség. (bocsi, ha kicsit szárazon írtam mindenféle érzelmektől mentesen)
2019. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akit meghívnak egy lakodalomba az VENDÉG. Vendéggel pedig pofátlanság, neveletlenség Kifizettetni a kajáját. Ha nincs pénze a lakodalom költségeire az ifjú párnak, ne tartson lakodalmat!

A vendégnek viszont illik valamit adnia, de csak annyit adj, amennyit a pénztárcád gond nélkül elbír.

2019. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Kérdezd meg a párodat, mennyit tervez adni, csapj hozzá még valamennyit, és adjátok együtt, méricskélés nélkül.

Pl ha a barátod 40ezret adna, te meg rá tudsz szánni egy 10est, akkor adtok ketten egyben 50ezret.

2019. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor egyetemista voltam, és nem volt rendes fizetésem, 10 ezer alatt kellemetlennek éreztem. Amiatt nem kell extrán sokat adnod, mert a barátod tesója, mivel írod, hogy nem ismered őket igazán.

Mivel egy pár vagytok, adjatok a barátoddal közösen ajándékot, de szerintem egy 15 ezernél nem kell nagyobb összegre gondolnod.

2019. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Beszéltem a barátommal, lehet összefogunk a szüleikkel, és kapnak egy nagyobb ajándékot, ha van vmire szükségük. Ha nem,akkor majd meglátom, mennyi pénzem lesz.

Viszont azzal nem tudok egyetérteni, hogy nekem a saját fogyasztásomat ki kellene fizetnem, plusz még adni vmennyit, hogy hasznuk legyen rajtam. A saját vendégeimtől biztosan nem várnám el hasonló helyzetben. Ha nem lenne pénzem nagy esküvőre, nem lenne nagy esküvőm.

2019. máj. 17. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!