Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális dolog? Csak szerintem bunkóság egy picit?

Figyelt kérdés

Tavaly karácsonyi eset. Néha eszembe jut, de nem pörgök rajta egyáltalán. Bár így idén nem lesz ilyen, de más okból se.

Szóval a lényeg, hogy karácsonykor van a születésnapom és így akkorra hívtam meg a barátnőmet és párját, meg az anyukáját.

Elég normális az anyagi helyzetük, kivéve az anyukának, neki kevés a pénze. A barátnőm tudta, mert mindig így volt, plusz mondtam is neki, hogy ők kapnak tőlünk ajándékot, igaz kicsit, mert nekünk sincs sok pénz, de kapnak valami apróságot. Hozzá teszem én nagyon nem bírom a párját és a családban más se, de igyekszem normális lenni vele. Na jöttek és ők együtt adtak nekem egy kis ajándékot, meg az anyukája is adott nekem. Mi adtunk ugye mindenkinek, de a barátnőmék egy szaloncukorral, sőt egy boldog karácsonnyal se készültek a páromnak. Nekem ez nagyon rosszul esett, mert direkt mindenkinek készültünk. A párom nem mondott rá semmit, őt ezek nem érdeklik. Engem se annyira, csak tényleg, legalább egy szelet csoki, vagy akármi.


2019. jún. 21. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha ő leszarja te miért kattogsz. Azt mondod júniusban, hogy nem agyalsz rajta. És decemberi sztoriról beszélsz. Engedd el de gyorsan.
2019. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szeder Katalin ***** válasza:
89%
Szerintem igazad van. Ha van fedél a fejük felett, és van mit enniük, egy szelet csoki vagy egy szál virág kitelt volna.
2019. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért hívtad őket, hogy hozzanak ajándékokat? Ha nem vagy elégedett, legközelebb te is kisebb ajándékkal készülj.
2019. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy nem az ajándékok miatt hívod a vendégeidet, de jó érzés lett volna, ha mindenki kap egy kis ajándékot. Én tudom mit érzel, mert én rendszeresen átéltem. Míg én készülők, és mindenkinek kedveskedek valamivel, engem mindig kihagynak. Nekem ez rosszul esik, még ha nem is az ajándékozás a lényeg. Én olyan 3 éve untam meg. Azóta nem készülők semmivel. Ha a férjem akar, akkor ő adhat a többieknek, én nem foglalkozom vele többé. Észrevették a változást, volt aki meg is kérdezte, hogy hova tűnt a kedves meglepetések, erre csak azt szoktam mondani, hogy csak azt adom amit kapok.
2019. jún. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nos, ha vendégségbe hívnak és pláne ha jelzik, hogy kis ajándékozás is lesz, akkor valóban illeik mindenkire gondolni. Ezt nem tették meg. Ugyanakkor itt az ideje, hogy ne pörögj rajta tovább és engedd el a dolgot. A legközelebbi meghívást eszerint tervezd, tanulni kell belőle, ennyi.
2019. jún. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is illik ilyenkor vinni valami apróságot a házigazdáknak. De tényleg nem kellene ezzel foglalkoznod fél évvel később:)
2019. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Meghívod őket szülinapra, de mindenkinek készüljenek karacsonyi ajándékkal? Miért? Nem mindenki ajándékoz karácsonykor. Vagy csak a családban. Anyagilag se lehet bírni, hogy karácsony körül, akiv találkozunk, mindenkinek vegyünk valamit.

Szülinapra pedig kaptál tőlük ajándékot.

2019. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Születésnapon hívtam, de alapjáraton karácsonyozni. De pont ez az, hogy ha nem lenne szokás náluk se például ajándékozni karácsonykor, akkor oké. De előtte mondta, hogy alig tudja a sok ajándékot becsomagolni ennek meg annak, utána meg valahogy rossz volt, ami történt.
2019. jún. 22. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Te nem állsz hozzájuk olyan közel. Veled nem akartak karácsonyozni.
2019. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez nem így van. Minden nap beszélünk és mióta élünk barátnők vagyunk. Szinte szó szerint.
2019. jún. 22. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!