Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Nagyon anyagias sógornőnek...

Nagyon anyagias sógornőnek mit adnátok?

Figyelt kérdés

Gyereket vár, 40 éves. Nagyon anyagias, mindennek az árát nézi, az orrunk alá dörgöli, ha vendégségbe hív, hogy ez a vendégség ennyibe és ennyibe volt neki.

Most hogy babát vár, van némi anyakirálynő jellege is a viselkedésének, ő most a "legértékesebb" családtag, ez ki is ül a viselkedésére. Ma felhívtam a tesómat és kérdeztem, tud-e tippet adni, mit vegyek, hátha elejtett valamit szóban a sógornőm. A sógornőm minden jel szerint hallotta a kérdést, mert bevágta a háttérből, hogy "mindegy, de drága legyen" - és utána nevetett.

Mindezt úgy, hogy tudja, hogy kispénzű ember vagyok, de sajnos ez a szokás van a családban, ajándék minden alkalomkor. Én megadtam a módját mindig, és mindig rendes voltam vele, néha bevallom, erőn felül költöttem rá is (igen, baromság volt, be is fejeztem), ő meg 900 forintos DVD-ket ad nekem - sőt a legutóbbi névnapomat ki is hagyták.

Akarok adni valamit, de olyasmit, amiből érezheti, hogy befejeztem az ajándékesőt, és mostantól csak annyit fog kivenni a dologból, amennyit ő is beletesz.


Mit adnátok ilyen helyzetre? Igazából lemondtam arról, hogy valaha is jóban lesz velem, szerintem túl szegény és egyszerű vagyok neki, nem ütöm meg nála a szintet, és én állat eddig tepertem, de ennek most vége... mi lenne a jó jelzés erre?


(előrebocsájtom, hogy próbáltam a tiszta beszédet, a tesómon keresztül megjavítani a dolgot, évek óta dolgoztam ezen, mindig megadtam, amire vágyott, amit kért, főleg a tesómért, és nem csak velem ilyen, hanem a magamfajta emberekkel általában, így a dolog megoldása nem lehetséges - elengedtem az egészet.)


Köszi, ha van tippetek.



2019. júl. 15. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért nekünk írod le, miért nem mondod el neki. Szerintem az lenne a tiszta beszéd. Amúgy semmit nem vennék neki, esetleg valami apróságot a babának.
2019. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Természetesen elmondtam neki, ezt értettem a tiszta beszéd alatt. Az a mondat felsorolás, a tesómra vonatkozó rész a felsorolás következő eleme.
2019. júl. 15. 22:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Díszdobozban(legyen átlátszó része), cumit.
2019. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Vennék egy fitness dvd-t vagy egy doboz terhesvitamint és mosolyogva átadnám, ha értetlenkedik: "Az egészségnél nincs értékesebb ajándék" Ez ha kcsög akarsz lenni.

Ha nem akkor neki semmi, csak a kicsinek valami apróság cumi, csörgő, rugdalózó.

2019. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám egy pár alkalommal egymás után a kedves tesómnak és a sógornőnek, hogy ne hari, most nem tudok menni, mert nincs pénzem ajándékra. Mikor már ovis a gyerek de még nem láttad, talán eljut az agyukig, hogy a családi kapcsolatok ápolása miért fontos.
2019. júl. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hűtőmágnest adnék
2019. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan értékben vennék neki DVD-ket.
2019. júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomag pelenkát.

Egyébként én nem ajándékoznék. Nem lehet bírni egy nagyobb családban azt, hogy mindenki mindenkinek mindenre vesz valamit.

Nálunk is volt régebben. Nem volt olyan hónap, hogy valakinek ne lett volna valamije. És nem csak a pénz miatt volt nehéz. De ennyi ötletem sincs.

Megbeszéltük, mindenki egyetértett, hogy nincs ajándékozás. Csak a gyerekek kapnak ajándékot. Persze megyünk egymáshoz, ünnepelünk közösen. De nincs ajándék, csak viszünk italt, sütit.

Ha valaki meg ilyen bunkó, mint a sógornőd, annak tuti nem vennék semmit sem.

2019. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
nem tudom milyen értėkben gondolkodsz.. de a legjobb ilyenkor egy utalvány valamelyik üzletbe. igy azt vesz amit akar..
2019. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon jókat írtatok :) Valószínűleg utalvány lesz, és nem magának, hanem a születendő csimotának vehet belőle ezt-azt.
2019. júl. 16. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!