Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Sógornőtöket szoktátok Anyák...

Sógornőtöket szoktátok Anyák napján köszönteni?

Figyelt kérdés

Akár a testvér feleségéről, akár a házastárs lánytestvéréről van szó.

(És természetesen csak gyerek esetén szól a kérdés, bár ezt kb. nem is kell említeni.)



2021. dec. 2. 01:35
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, csak anyukánkat, nagy-, ill. dédmamáinkat, lányunkat, lányunokánkat, ill. még max. lánytestvérünket, anyósunkat köszöntjük ilyenkor.
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy az anyák napja átment egy ilyen általános "boldogot minden anyának" dologba. Anyósomat és sógórnőmet is szoktam köszönteni, el is várják kb.


Én magamtól max anyámat meg nagyanyámat köszönteném (sajnos utóbbi már nem él), ahogy gyerekként is. Sőt, gyerekként se feltétlen értettem nagyim köszöntését, hát nem az én anyám, hanem anyámé. :D

2021. dec. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyák napján mindenki a saját anyját, nagyanyját, esetleg ha jóban vannak, az anyósát (mint házasság által létrejött anyát) szokta felköszönteni, másokat nem.
2021. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag anyukámat
2021. dec. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyák napján csak azt szokás megköszönteni, aki valami módon anyád: a saját anyukádat, esetleg az ö anyját (a nagymamákat) meg anyósogat, ha olyan viszonyban vagytok, de nem random minden nöt, akinek van gyereke!
2021. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámon kívül senki mást.
2021. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Már miért köszönteném? Nem az anyám. Én úgy tudtam, hogy ilyenkor a saját anyáinkat köszöntjük fel, a sógornőnek, anyósnak meg hasonlóknak ehhez semmi köze. Őket köszöntse a saját gyerekük.
2021. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!