Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Illene a keresztanyámat...

Illene a keresztanyámat megköszönteni anyák napja alkalbából?

Figyelt kérdés
Én szivem szerint megköszönteném csak attól félek hogy nem illik.

2018. ápr. 9. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Anyák napján nem, az csak az anyukáké (nevelőanya, gondviselő anya is beletartozik).

A keresztanyádat megköszöntheted a névnapján vagy csak úgy, vehetsz neki virágot, csokit, bármit, de ne anyák napján!

2018. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Bármikor kimutathatod felé a szeretetedet, de az anyák napja az édesanyáké. Aligha fog megsértődni, ha köszöntöd, de akkor sem, ha nem teszed.
2018. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Igen , megköszöntheted, a szíved joga. Biztosan jól fog esni neki.
2018. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze. Ha szeretnéd, miért ne? Nálunk nem szokás. De egy barátnőmet mindig felköszöntik a keresztgyerekei is.
2018. ápr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

5: anyák napja nemcsak az édesanyáké. Nálunk már az oviba is sokan meghívták a nagymamát és a keresztanyát is. Persze nyilván attól függ, hogy kik, milyen közel állnak egymáshoz.

Kislányom tavaly a nagypapának is rajzolt valamit anyák napjára. :) Ő találta ki, senki sem mondta neki. Most akkor mondtam volna neki, hogy bocsi nem adhatod oda, mert ez csak az anyák napja.

Keresztanya meg sokaknál "pótanyuka". Nyugodtan meg lehet köszönteni, ha egy családban annyira közel állnak egymáshoz.

Azért mert nálatok nem így van, még nem kell másokat leszólni ezért.

2018. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy érzed.
2018. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk volt köszöntés a kereszstanya, nagyanya felé is gyermekkoromban (sőt, nekem anyám keresztanyja is egyfajta keresztanyám volt, öregkeresztnek neveztem. végülis egy család voltunk), úgyhogy én simán megköszönteném, de még anyóst is, aki anyám helyett anyám :) De nem tudom, a te családodban hogyan szokás. A legtöbb embert valószínűleg nem zavarná a dolog.
2018. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem célszerű, mert akkor következő évben is várni fogja a köszöntést, és ha netán egyszer elfelejted valamelyik évben, ha már nem tartod fontosnak, akkor az rosszul fog esni neki.
2018. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én még ahhoz vagyok szokva, hogy anyák napján, az anyákat köszöntik fel a gyerekeik. Ennek ellenére azt nem mondanám, hogy nem illik, csak számomra egy kicsit szokatlan.
2018. ápr. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Anyák napjan az anyámat, nagyanyámat, anyósomat és a keresztanyamat szoktam megköszönteni. Nálunk a családban és az ismeretségi körömben is így szokás
2018. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!