Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » S. O. S, HELP! Hogyan unnepelj...

S. O. S, HELP! Hogyan unnepeljuk a diplomaosztot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jovoheten lesz a diplomaosztom. Edesanyam es koztem eleg nagy veszekedes kerekedett az egeszbol, mert en szerettem volna, ha mindenkim ott vanaki fontos szamomra, ezert mindenkit meg is hivtam, aki fontos. A "mindenki" alatt ertem: a sajat 2 tesom, anya+a parja,a baratom, baratom szulei, baratom hugek 2-en. A baratommal 2 eve vagyunk egyutt, de a szulok es mi is nagyon regota ismerjuk egymast (ugyan azon a kistepulesen nottunk fel).

A veszekedes pedig abbol kerekedett, hogy anya felajanlotta, hogy segit vendegul latni a meghivottakat, aztan mikor kiderult, hogy a sajat csaladombol csak o es a noverem tud ott lenni, a baratom csaladja pedig mindent atszervezett, csak hogy el tudjon jonni, megsertodott, es kitalalta, hogy o nem tud segiteni a szervezesben, merthogy nem ferunk el ott, ahol o gondolta (az unnepseg az otthonomtol 150 km-re lesz es az ott lako noveremnel lett volna az ebed, amig ki nem derult, hogy tobben leszunk 3 fonel). Anya szerint en nem mondtam, hogy ekkora unnepseget szeretnek, es a sertettsegenek ugy ad hangot, hogy nem lehet vele beszelni az egeszrol, ergo mostmar mindent nekem es a paromnak kell megoldani ugy, ahogy akarunk es ahogy tudunk.

Ezzel kapcsolatban ket kerdesem lenne:

1.) Ti mit gondoltok, az unnepeltnek kell megszervezni a sajat diplomaosztojat, vagy ezt a szulonek kellene? (Amugy 22 eves vagyok, ez az elso diplomam.)

2. Ti mit tennetek a helyemben: szerveznetek mindenkinek ettermi kajalast, kerul amibe kerul alapon, merthogy ez legalabb 40-50.000 forint lesz.(Baratomek vele egyutt lesznek 5-en, plusz en, anya es a tesom a ferjevel meg a ket gyerkoccel.) Vagy pedig udvariasan csak annyit mondanatok, hogy a lenyeg az, hogy az unnepsegen ott legyen mindenki es nem szerveznetek semmi kajalast. Az a baj, hogy ugyebar tesomnek helyiek, de nekunk 2 ora ut oda es 2 vissza, es a baratom csaladja meg ragaszkodna az etteremhez, ami ertheto is, mert egesz napos utazas utan tenyleg meg fogunk ehezni. Viszont ha meg veluk elmegyek (ez egyebkent fel uton hazafele lenne) akkor az nem veszi ki hulyen magat, hogy nem ugy szerveztem, hogy a tesom is ott legyen a csaladjaval?


Remelem, erthetoen fogalmaztam a dolgokat

:)


Elore is halasan koszonom a segitseget!



2020. márc. 5. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem magadnak kell szervezni, és olyan helyre, ahol elfértek ennyien és szívesen is fogadnak. Ergo nem várhatod el, hogy tesódékhoz menjetek, ha ott nincs ennyi hely, vagy simán csak nem akar oda nagy vendégséget.


Én is étteremben tartottam pont emiatt. Szerintem neked is ott kellene.

2020. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és természetesen tesódék is legyenek oda meghívva. Miért ne hívnád? Ezt nem is értem.
2020. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető, ha tesódék nem tudják a csapatot vendégül látni. Főleg, ha el sem fértek. Meg ahogy értem, amikor először beszéltetek róla, te nem mondtad neki, hogy még mások is jönnének.

De könnyen megoldható. Nekem sem otthon volt, hanem egy étteremben. Szervezi nem nagyon kellett rajta semmit :D Sok helyen még előre foglalni sem kell, ha nem egy nagy társaságról, vagy valami nagyon népszerű étteremről van szó.

De nem kell neked fizetni mindent. Viszont ha te is sokallod az árat, akkor szerintem tesódék helyébe is képzeld magad, hogy nekik is sok lenne, ha mindent ők állnának a saját otthonukban.

2020. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Uhh bocsi, akkor ezt nem irtam teljesen erthetoen.

Az eretedi otlet tesomeknal ugy lett volna, hogy anya es en egyutt elokeszulunk, persze, hogy nem nekik kellett volna bevasarolni, keszulni, stb. Ok "csak" a helyet adtak volna.


Es az ettermi kajalast viszont nekem kell teljesen fizetnem, mivel a csalad oldd meg ahogy akarod modon all hozza mostmar a dologhoz, ami nem is lett volna amugy baj, ha igy indulunk neki es nem ugy, hogy egyutt allunk neki. :) Amiben az a kellemetlen, hogy mivel 1 honapja diplomaztam, meg nincs melom.

2020. márc. 5. 12:12
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja igen es az egymas mellett valo elbeszeles oka az volt, hogy nem szolt arrol a fáma, hogy a tesoknel plusz 3 ember mar nem fer el. :) Mert az eredeithez kepest ennyivel lettunk volna tobben.
2020. márc. 5. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg zavaros. Először azt írod, hogy csak 3 fővel lenne több, mert te részedről csak ő (gondolom, anya) és nővérem tud ott lenni.

De amikor a végén írod, hogy neked mennyibe kerülne, akkor meg írod, hogy anya és tesóm a férjével meg a két gyerkőccel.

Szerintem anyukádékkal ülj le és beszéljétek meg rendesen. Mert szerintem nagyon sok félreértés van az egészben. Főleg, ha egymással is így beszéltek, hogy ilyen zavaros.

2020. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azbetterem tobb lesz mindn40 -50 ezer forint inkabb jo az 80 nak is
2020. márc. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!