Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » A ballagás nálatok egy vidámab...

A ballagás nálatok egy vidámabb, vagy pont hogy szomorúbb ünnep? Szerintetek melyik?

Figyelt kérdés

Meg lehet közelíteni mind a két módon.


Egyrészt nyilván mindenki örül, hogy már milyen nagyfiú/nagylány a ballagó. Ezenkívül szerintem nincs olyan ember, aki legalább egy kicsit ne örülne annak, hogy ezt is sikeresen, jó eredményekkel teljesítette, valamint nyilván egy nagy családi és baráti mulatozás. Ekkor vannak a gratulációk, az ünnepélyek, az örvendezések.


Ugyanakkor mégiscsak egy korszak, sokszor elég hosszú, illetve meghatározó korszak véget ér (függetlenül attól, hogy általános iskola vagy gimnázium, előbbinél talán még jobban kitűnik ez, hisz itt kb. a gyermekkornak van vége). Mindenesetre az egész családnak furcsa belegondolni, hogy az elmúlt 8/4/5 év már csak emlék. Mégiscsak mindenki elmegy másfelé.


Egy biztos: a ballagás az ünnepek azon csoportjába tartozik, ami az élettel kapcsolatos, tehát nem bizonyos megtörtént eseményekhez, az év egy bizonyos időszakához, vagyis az összes különböző szintű iskolában csak egyszer van egy ember életében.


Mi a véleményetek a kérdésről?



2022. jún. 10. 23:31
 1/6 anonim válasza:
87%

Attól függ, kinek milyen volt a gyerekkora.

Én alig vártam, hogy végre elkerüljek otthonról, úgyhogy nekem ünnep volt.

2022. jún. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem szomorú volt az egészet végig sírtuk. De persze ez mindenkinél máshogy van. Van aki örül, hogy elballagott.
2022. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Ez sok mindentől függ, például attól, hogy milyen tanáraid voltak, milyen kapcsolatot ápoltatok az osztálytársaiddal stb. Nekem tegnap volt a ballagásom, és nagy részben szomorúság tölt el, amiért vége ennek a 12 évnek asszem (mert óvodában is együtt jártunk). És imádtam az oszinkat, mindent meg lehetett vele beszélni, és mindig segített. Iszonyúan fognak hiányozni azok az évek, és még most sem tudom felfogni, hogy vége. Tegnap, az utolsó oszi órán már akkor elbőgtem magam, mikor beléptem az a feldíszített terembe...Az ofőnktől kaptunk egy-egy bögrét rajta egy csoportképünkkel. Mostantól kezdve mindent abból fogok inni, és akárhányszor ránézek, eszembe jut, hogy mennyire imádtam őket, és annyira szeretnék meg csak 1 évet, egyetlen egyet velük tölteni.♡
2022. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkénel más ez.
2022. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi!

*mindenkinel

2022. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam még erre mostanáig. De talán szomorú vagyok, most mikor belegondolok. Talán boldog is.
2022. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!