Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Idén fogok érettségizni, és...

Idén fogok érettségizni, és kíváncsi lenék mikre kell költenem?

Figyelt kérdés

Aki már elballagott le tudná írni nekem, hogy milyen kiadásokkal kell számolnom ebben az évben osztály és egyéni szinten? (szalagavató, tabló, sminkes, fotós,...) részletesen, hogy melyik mennyibe kerül kb. /fő vagy /osztály

rengeteget segítenétek, köszönöm előre is mindenkinek:)


2013. szept. 17. 18:23
 1/5 anonim válasza:

A szalagavató nekem kb 70 000 volt, de sminkest, mükörmöst me hasonlókat nélkülöztem, de ebben benne van, hogy a párom táncát, ruháját is én fizettem, mert külsös volt.

Egyetemre jelentkezés kb 10 000. Évvégén még lehet, hogy lesz érettségi büfé amiért fizetni kell, és bankett is lehet. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem max 20 000
2013. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi jelentkezési lapok beadásakor kell valamennyit fizetni (nekem már rég volt, úgy tudom, most pár ezer forintról van szó, és talán attól is függ, hogy hány helyet jelölsz meg).


Ballagásra gondolom meghívjátok a családot. Ez inkább a szülőknek kiadás, de azért ezzel is érdemes számolni. Ha akarsz "felhajtást" a szalagavatón, akkor ez arra is igaz.


Szalagavató esetén kell a tánctanárnak fizetni, keringő- és osztálytáncruhát beszerezni, és talán a partnernek is, ahogy feljebb írták. Ballagásra, ha nincs az iskolátokban pl. matrózblúz, szintén valószínűleg be fogsz szerezni valami ruhát. Sminkes, fodrász akkor van, ha te igényled, nem kötelező.


A tabló pénzbe kerül, meg a fotózás is.


A szalagavatós és ballagási képeket is meg kell (lehet...) venni.


Érettségire egyes osztályok össze szoktak dobni maguknak egy kis "büfét", de persze ez nem mindenhol van így.


Érettségi után bankett: vagy ti rendezitek, és összedobjátok a dolgokat, vagy étterembe mentek, ahol ált. van valami minimális fogyasztás.


Az érettségi elnöknek szoktak ajándékot adni, arra is beszednek valamennyit, de nem nagy összegre kell gondolni.


Az osztályfőnököt meg szokta ajándékozni az osztály, illetve más tanárokat is, ha szeretitek őket. (Apróság)

A banketten a tanár(ok) fogyasztását az osztály szokta állni.


Szerenádra esetleg, ha lesz ilyen, visz az osztály valamit, bár ott inkább a tanárok vendégelik meg a diákokat.


Hirtelen ennyi jut eszembe. Az összegek nagyon egyéniek, arra nem lehet így még körülbelül sem írni semmit.


Nem tudom, lesz-e még utolsó osztálykirándulásotok, mert szerintem érettségi évében az már annyira nem fér bele, de, ha mégis, az is kiadás.

2013. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szalagavatóra a 3 osztálytól beszedtek 5000 Ft-ot

6000 volt a táncbetanulása és 6500 a ruha kölcsönzés

fodrászt, körmöst sminkest nélkülöztem

kosztüm 16.000 FT

tablókép csomag: 5000 ft

plusz a szalagavatóra vettem még cipőt az 6000 volt, táskát 3000 ft, 2 pár harisnyát az volt 1200 ft,

ballagáson az ebéd fejenként 3500 ft volt

plusz havonta fizetni kellett az osztálypénzt az havi 3000 ft volt.

2013. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

amiket felsoroltál, az nekünk osztálypénzből ment, így nem tudom tételesen.

de plusz a tánctanár a szalagavatóra


Sminkes nem volt. Minek?


ezen felül:


2-szer fodrász: 5000


Kisestélyim a bálra : 10E (outletben vettem, eredeti ára 10 éve volt 35E, kézzel flitterezett mango ruha)


tablóképekért, és meghívókért amennyit pluszban akartunk venni (5000 ft.kb)


nyelvvizsgáztam akkor, érdemes az érettségi előtt még, ha nincs, mert az egyetem alatt szívás

2013. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!