Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt illik adni ebben...

Mennyi pénzt illik adni ebben az eseteben általános iskolai ballagásra?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem lánya jövőhónapban ballag általánosból.Mivel az öcsémnek is akkor lesz ballagása így természetes, hogy hova megyünk emiatt nem is hívott minket az unokatesóm.

Viszont mikor születtek a gyerekeim a kórházba mindig bejöttek valami aprósággal és az nekem nagyon jól esett és szeretném "honorálni".

Arra gondoltam, hogy egy szép képeslap kíséretèben küldenék neki(k) 5000Ft-ot.

Férjem szerint hagyjam inkább mert legalább 15-öt illik adni ilyenkor.

Szerintem bőven elég lenne 5000Ft.

Ki mit gondol erről?

Köszönöm a választ!


2016. máj. 20. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
annyira nem közeli rokon, hogy 15000Ft-ot kelljen adni, az 5 bőven elég, mellé egy csoki vagy valami apróság
2016. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a szándék a fontos, szerintem örülnének neki

már csak azért is, hogy gondoltál rájuk, még ha nem is tudtatok elmenni

esetleg meglepheted még a kedvenc csokijával

2016. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
55%
Nem tudom miért akar mindenki mindent "honorálni" Önzetlenség is létezik ám.Legalábbis kéne léteznie,de pont ezzel a mindenáron adjuk vissza a szivességet felfogással teszik tönkre az egészet.Ugyan ez a hálapénzes sztori is aztán csodálkoznak,hogy már el is várják..
2016. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek Veled, és az előttem válaszolókkal!

Szerintem is elég az 5000 Ft egy szép képeslappal:)

2016. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En 5000ftot kuldenek neki, kepeslappal es egy jo konyvvel.
2016. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fárjed hol él mégis, hogy egy áltlaános iskolai ballagásra 15 ezret adna? Ne röhögtess már... 5 ezer forint bőven jó egy képeslap kíséretében.
2016. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Férjem a saját családjából indul ki, ő arany láncot kapott az anyjáèktól karláncot a nagyanyjától... mondjuk náluk inkább a felvágás a menő ilyenkor is sajnos.Marad az 5ezer ft ahogy elképzeltem.Köszönöm nektek.
2016. máj. 21. 15:34
 8/11 anonim ***** válasza:
A ötezer tökéletes lesz, egy jó könyvvel esetleg, csokival, aranyos üzenettel...
2016. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

de kérdező, azért nem mindegy,hogy milyen közeli az a rokon. a szülők meg nagyszülők nyilván nagyobb ajándékot adnak a gyereküknek/unokájuknak. ott az arany lánc nem olyan gáz szerintem. én is azt kaptam a nagyszüleimtől. egyetlen unoka vagyok..

de az unokatestvéred gyerek már nem esik a közeli rokon kategóriába szerintem. 5 ezer forint teljesen jó.bár én inkább személyesen adnám oda, nem postán.

2016. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Adsz neki egy ezrest, mellé egy 20 forintos csokit oszt jóvan. :D
2016. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!