Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért kötelező ballagásra a...

Miért kötelező ballagásra a szoknya a lányoknak? (8. évfolyam)

Figyelt kérdés
Utoljára 2. osztályban volt rajtam szoknya.. ez azt jelenti hogy nincs szoknyám, nem is használok, mégis kötelezően venni és hordani kell a ballagáson. Felesleges pénzköltés és még kellemetlenül is fogom magam érezni. Alig várom már-.-

2017. ápr. 20. 18:21
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
80%
Ezzel ne foglalkozz, vedd fel. Kibírod azt az egy-két órát, azután leveszed. Csakhogy ne rágódj rajta, voltam már olyan ballagáson, ahol fiún volt szoknya, mert azt hiszem ő lánynak érezte magát.
2017. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Mi is ballagunk de nekünk a lányokon is lehet nadrág. Próbáld meg kibírni. Hidd el nem azzal leszel elfoglalva
2017. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Elegánsabb az egész csapat kinézete, ha mindenki ünneplőben van és ráadásul egyforma ruhában is. Valószínűleg ezért kérik, hogy a fiúk egyforma nadrágban, a lányok egyforma szoknyában legyenek.


Nincs esetleg olyan ismerősötök, aki korábban oda járt és kölcsön tudná adni a szoknyáját?

2017. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert illik. Én sem vagyok egy szoknyás, de ezzel semmi bajom nincs, szerintem a ballagás egy olyan alkalom, amikor kicsit csinosabbnak kell lenni, és nem a mindennapi fekete nadrágban menni. Ezt a 2 órát tényleg igazán ki lehet bírni.
2017. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
légy erős: felnőtt korodban előfordulhat, hogy olyan munkahelyed lesz, ahol egyenruhában kell majd dolgozni. és lehet, hogy az olyan lesz, ami nem a te stílusod, nem szereted...ezt a két órát ki fogod bírni.
2017. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

Mi most vettünk egy műbőr szoknyát,remélem jó lesz:)

Ha nem szereted a szoknyát,nem fogod hordani és nem szeretnél pénzt kidobni erre,kérj kölcsön valamelyik barátnődtől,akinek 2 van,vagy nem most ballag és nincs rá szüksége.

2017. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%

Anyádét, nagyanyádét is fölveheted, lehet olyan is nekik, amit átalakíthatsz.


Felfoghatod úgyis, mint a farsangi felöltözést.

2017. ápr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%

Akkoriban nem csináltam, amúgyis volt szoknyám, ha pedig nem, anyámnak volt és kölcsönadta... De ma tuti megjátszanám, hogy nadrágban megyek. Mégis mit tudnak tenni velem, évismétlés? :D Emiatt? Olyan botrányos lennék a mai fejemmel, de teljesen jogos esetekben. Én ráadásul nemi identitásom szerint sem vagyok nő...


De én nyuszi voltam és barackvirágszínű kosztümben szalagavatóztam gimiben, amit utáltam... Meglepően jól ki lehet bírni azt is, amit nem szeretsz. Bár én is sajnáltam a kidobott pénzt (komplett kosztüm cipővel), nyilván soha nem vettem fel többé azt a borzalmat. Ha lehet, kérnék kölcsön szoknyát, de az azért nem akkora összeg.


Megjegyzem, ami a szalagavatót illeti, pontosabban a táncot, a 18 éves srácaink fele lánynak volt öltözve, főleg azok, akik a legférfiasabbak voltak. Humoros volt, ők is kibírták. Szóval azért nem a világvége, ha szoknyában mész. Még kicsi vagy, s bár megértem a szoknyautálatodat, egyszer majd rájössz, hogy ennél bizonyára nagyságrendekkel rosszabb dolgokat is el kell viselni néha, még ha mindent megteszel, hogy ne, akkor is.

Ez egy apró nüansz. Persze mindenkinek a maga problémái az égetőek, nyilván nem érthetem meg a te érzéseidet akkor sem, ha én is rühelltem a szoknyákat (felnőttként már lazán kihagytam, bármiről is volt szó. aztán jött a falusi énekkar, ahol muszáj ruhában fellépni, az egyikhez még kötényke és kendő is jár és mindenkin 30 kilót kövérít. na és? alkalmi kosztüm, nem ez vagyok én, nem jelent semmit. még poénos is tud lenni).


Kicsit elragadtattam magam, de hátha volt valami értelme.

2017. ápr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%

A 12 év általános+középiskola alatt egyszer sem viseltem szoknyát, még a szalagavatón se.

Azóta egyenruhás helyen dolgozok, elég komolyan veszik, mégis választhatunk az egyenruhából a ruha, szoknya és nadrág közül. A legtöbben nadrágot hordunk.

Én mondjuk lázadó tini voltam, de soha nem vettem volna fel szoknyát, azért mert valaki kitalálta. Őszintén, most se vennék fel.

2017. ápr. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden lesz majd az életedben meg a középiskolában amit utálni fogsz mégis megkell csinálni.Ilyen az élet.
2017. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!