Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Végzős év körülbelül mennyibe...

Sm's girl kérdése:

Végzős év körülbelül mennyibe kerül egy lány számára?

Figyelt kérdés
Olyan költségekre gondolok mint például a szalagavatóra a ruha pluszköltsége, végzős héten felmerülő költésgek és hasonlók.

2017. aug. 22. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Én 22 ezerért kölcsönöztem keringőhöz ruhát (a legolcsóbbak 15 körül voltak), és a szalagtűzéshez a ruhám is annyiba került, amit eléggé last minute vettem, nem is nagyon tetszett (és rettegtem, hogy még valakin olyan lesz:D), csak kellett gyorsan valami. Ha időben elkezdesz nézelődni (pl. most a nyár végi leárazásoknál) biztos találsz olcsóbban is, meg valahol szokás egyenruhát varratni, ami mindig nagyon bénán néz ki, de biztos olcsóbb. Mi osztálytánchoz varrattunk ruhát, az párezer forint volt. Vettem még 6 ezerért egy gagyibb fehér magassarkú cipőt is a keringőruhámhoz (arra a 10 percre pont jó volt), meg egy pánt nélküli melltartót 5 körül, a tűzőruhámhoz meg 10 körül vettem egy bőr magassarkút. Én elmentem fodrászhoz is azt hiszem, hatezret hagytam ott, de sokan maguknak csinálták a hajukat. A sminket magamnak csináltam, sminkesnél szerintem 2-3-4 ezerből kijön, viszont ha nem a szalagavató előtt akarod először látni, akkor próbasminket is érdemes csináltatni, ami plusz pénz.

Ez olyan 70 eddig csak nekem csak a szalagavatóra, plusz még a tánctanárok, akiket osztálypénzből fizettünk ki, úgyhogy fogalmam sincs, mennyi volt.

A szalagavatóra a rokonoknak fejenként azt hiszem 2 ezer forint volt a meghívó, amit persze nem velük fizettettem ki, meg még ennyi volt a szalagavató afterpartyra a belépő, ami nem a legolcsóbb helyen volt, úgyhogy ott is otthagytam egy keveset.

A ballagásra nem vertem magam extra kiadásokba, megcsináltam magamnak a hajamat, sminkemet, meg felvettem egy már meglévő ruhámat és cipőmet. A virágcsokrok elég drágák (minimum 3 ezer, de lehet megvan 5 is egy jobb csokor), meg is mondtam a rokonoknak, akiket meghívtam, hogy ne vegyenek, különben sem akartam órákon át felaggatva sétálgatni, mint egy karácsonyfa, aztán végül egyet mégis kaptam, szóval üres se maradt a kezem.

A tanároknak osztálypénzből vettünk a szokásosnál nagyobb ajándékokat, meg a kedvenc tanáromnak vettem egy drágább bonbont. Az érettségi bankettet is osztálypénzből fizettük, az szerintem olyan 5-10 ezer körül lehetett.

Szóval jóval több osztálypénzt kellett befizetni, mint a korábbi években, olyan 20-30 ezer körül, szóval ezzel együtt már 100 ezer körül van.

Ezek mellé még persze mentünk osztálykirándulásra is, meg vettem pár érettségire felkészítő könyvet, meg a nyelvvizsgát is az utolsó évben csináltam, az is elég drága volt.

2017. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam még, hogy a tablóért is kellett fizetni valamennyit, de az is osztálypénzből ment.
2017. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ez sulifüggő. Ha az osztályfőnökötök jól spórolt, akkor elég sok marad osztálypénzből. De elég sok mindenre költeni kell majd.


Ami biztos, az ugye a szalagavatós ruha, valamint a ballagós ruha, ami egyenlő az érettségizős ruhával(írásbeli).


Ezen felül még lesz ugye egy szerenád, amire kaja, pia(sok-sok-sok pia) kell, valamint bankettre. Ezt nálunk egy étterembe tartottuk, elég drága volt.


Nálunk a lányok(mert egyébként fiú vagyok, így lányok árát nem tudom mondani:D) és a fiúk is megegyezés alapján közös ruhát választottak. Elég hülyén nézhet ki szalagtűzéskor a vegyes-vágott színű/formájú ruházatba lévő tömeg. Így az árakat úgy középre lőtték be. Amúgy a ruhabérlés elég olcsó, lányoknak még olcsóbb, mint fiúknak.

2017. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok, szerintem meg pont az néz ki hülyén, hogyha mindenkin egyforma ruha van, aztán mivel gagyi, ezért senkinek nem áll jól, aki pedig duci/nagyon vékony/alacsony/magas/kismellű/nagymellű, azon feltűnően rosszul áll a többiek mellett, pl itt [link] , mikor az alakjukat figyelembe véve sokkal előnyösebb ruhákat is felvehetnének. Az egyenkeringősruhák pedig hiába olcsók, úgy néznek ki szegény lányok, mintha egy sátorba bújtak volna bele. [link]

Minket amúgy a szerenádra a tanárok vendégeltek meg, szóval az ingyen volt, és lányként eszünkbe nem jutott a ballagós ruhában beülni érettségizni, főleg nem az írásbelire, ahova nem kellett kiöltözni.

2017. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek!

Hát nálunk szalagtűzésen mondjuk a matrózblúz+szoknya kombó van. Magassarkút szerintem már most be kellene szereznem egyet, viszont én valami nude színűre gondoltam, mert az talán a keringős ruha alatt sem mutat rosszul és több alkalomra is fel tudom venni!

Hajat,sminket szerintem magamnak fogom csinálni, mert ezekhez van tehetségem :D :). Hát mi kilencedi óta 20.000 forintot fizetünk egy évben osztálypénzre úgyhogy az talán nem lesz olyan vészes.

2017. aug. 23. 08:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt semmi különleges.

Mivel minden ünnepélyen matrózblúzt és fekete szoknyát kell viselni, így nem kellett külön ruha szalagavatóra. Az utána lévő bulira meg már a meglévő ruháim közül választottam egyet. Keringőt nem táncoltam. Ballagáson is matrózblúzban kellett lenni.

Tablóképek az osztálypénzből mentek x darabig, ha valakinek volt még utánrendelése, csak azért kellett külön fizetni.

Néhány tanárnak vettünk ajándékot. Közösen, az egész osztály, így ez sem volt nagy összeg fejenként.

A bankettre már nem emlékszem, hogy osztálypénzből ment-e vagy külön kellett fizetni. Volt megrendelt kaja. Az előre ki lett fizetve. Azon kívül az italfogyasztását mindenki magának fizette helyben.

2017. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat nekem a ruha alapitvanyi volt, szoval ingyen (megis az enyem volt a legszebb, minden elfogultsag nelkul), de valaki tobbszazezrekert berelt.

Tablo olyan 10-15 ezer, ha nem csinaltatsz nagyon sok kepet csaladnak meg baratoknak

Szalagavatos vacsi (mi 9en voltunk) nekunk 45 ezer volt+ az italok+ pogacsak+ sutemeny

Ballagasi tarisznya, viragok, ebed, ha nem veritek nagy dobra, akkoris min. 40-50 ezer

Erettsegi bankett 20-25 ezer

2017. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem volt szalagavatós táncunk, de varratott ruha igen. 12-3 ezer ft körül jött ki.

Tabló 1000ft

Kisképek 4500ft

Ofőnek ajándék, 4 napos wellnes hétvégét kapott 2500ft

Ballagási ebéd 11ezer körül étteremben,40 en voltunk.

2017. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!