Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » A testvéremnek középiskolai...

A testvéremnek középiskolai ballagására mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés
10 ezret vagy 20 ezret. Én 20 ezret adtam de lehet elég lett volna 10 ezer is?? Ki mennyit ad ilyenkor?? Csak kíváncsiságból kérdezem.

2018. máj. 5. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha nem vagott foldhoz, akkor jobb valasztas volt a 20 ezer. En is ennyit adtam vna, ha lenne testverem.
2018. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Hány éves vagy, már dolgozol?

Ha még tanulsz akkor 10-15, ha már dolgozol, akkor 40-50, ha jól keresel és jó a viszony, akkor egy százas is lehet.

2018. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Én testvérnek nem adnék pénzt, inkább valami személyeset. Igen tudom, hogy kell a pénz és a pénzzel megy is valamire, de akkor már inkább valami közös élményprogramot találnék ki, mert csak a pénz így elég személytelen. Maximum ha tudom, hogy gyűjt valamire akkor adnék bele. Ha megteheted és nem vág földhöz, akkor nem sok a 20 ezer.
2018. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
90%

Attol fugg. Ha meg nem dolgozol akk tizezer, ha igen csak nem fizetnek jol ak husz korul, ha igen akk negyven otven korul.

Barmennyit is keresel, sztem egy szazas mar akkor is sok.

2018. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Én se adnék neki pénzt. Vagyis inkább elmennék vele valahova, ahova már rég elakart menni vagy kapna egy jelképesebb ajándékot, stb.

De ha még is pénzt adnék, akkor simán adnék 20-at, ha megtehetem. Szerintem ha dolgozol és nem okoz gondot a 20 ezer, akkor az teljesen okés, viszont szerintem a 10 ezer sem kevés, szóval ha annyit adtál volna, az is rendben lett volna szerintem. :)

2018. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon relatív dolog. Ha dolgozol, akkor a 20.000 reális, ha nem, akkor én külön nem adnék semmit, a szülők úgyis adnak neki, tehát azt "együtt" adjuk.

Jahh de bocsika arról megfeledkeztem, hogy manapság a 12 évesek is százezreket keresnek diákmunkával - a mi időnkben ilyesmi még nem létezett - és többmilliós megtakarításaik vannak ebből, szóval igazából nem is tudom, mi a helyes válasz...

2018. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

12 évesek nem dolgozhatnak még diákmunkán és nem keresnek még a 16 évesek se 100-ezreket. (Max.60-80 körül ami meg semmi, de azé' jól jön plusszba) bár egy év alatt sem jön össze az 1milla ami meg az egyetemre elég lenne. (Na meg a szállás, kaja mrg ezek)

Na mindegy, 10E szerintem elég kevés ha tényleg szereted a testvéred (az egy csizma ára)

20E az tökéletes, annak biztos örült és többre tud költeni. (Az már egy tényleg jó minőségű cipő)

2018. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Testvérnek eszembe nem jutna pénzt adni. A gyerekemnek sem.
2018. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez nyilván az anyagi lehetőségeidtől függ, de utólag már mi értelme azon "stutírozni", hogy nem lett volna- e elég kevesebb? Gondolom, visszakérni már nem akarod a felét...
2018. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!