Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyire elterjedt dolog,...

Mennyire elterjedt dolog, hogy nyolcadikos ballagásra nagy ajándékot kapnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó, most ballag az általánosból. Hatan vagyunk testvérek, ő a legkisebb. Múltkor kérdeztem Anyut, mi lesz a ballagásán, azt mondta, kap majd virágot, egy könyvet, utána meg elmegyünk fagyizni. Nekem meg az öcsémnek ballagásunk sem volt, mert nyolc- illetve hatosztályos gimibe járunk. Tegnap hallottam egy telefonbeszélgetést, amiben a húgom és a barátnője azt tárgyalták, melyik osztálytársuk milyen laptopot, telefont kap majd. Elgondolkodtam, hogy vajon neki nem kellemetlen, hogy nem kap ajándékot? Mit gondoltok?

17/F


2019. márc. 29. 14:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
22%
Igazából kellrne. De nem neked, hanem a szüleidnek. Ha nem is laptopot, de valami értéket, vagy pénzt. De ha csórók vagytok, akkor nem.
2019. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, egyáltalán nem vagyunk csórók! Csak nálunk a családban alap, hogy valaki elvégzi a 8 osztályt és utána JÓ gimnáziumban tanul tovább. Ráadásul hatunk közül hármunknak ballagása sem volt nyolcadikban a 8-illetve 6 osztályos miatt, nyilván nem akarnak különbséget tenni a szüleink.
2019. márc. 29. 14:59
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Annak idején amikor én ballagtam csak virág volt a szokás. Nem csináltunk belőle nagy hajcihőt. Szerintem is alap dolog, hogy el kell végezni. Ezen nincs mit "ünnepelni" ha sikerül. Ha az ember bejár akkor már majdnem biztos, hogy meg is van. Ez nem teljesítmény.
2019. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
21%
De az életének egy szakasza lezárult. Nem gyerek, hanem kamasz. Nem kell laptop, de egy telefon, vaóra illett volna mindnek. Ha csórók is. Nem kell lepontozni, mert válaszoltam tökfej. Előzőnek meg, az hogy a hetvenes években nem volt szokás venni semmit, az a te bajod. Most szokás.
2019. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, ismételten köszönöm válaszodat! Mint írtam, nem vagyunk csórók, kérlek, ezt próbáld meg elfogadni, amúgy sem ez a kérdés!
2019. márc. 29. 15:24
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Van, ahol már az ovis ballagásra is adnak ajándékot. Azért lett szokás, mert követni kell a divatot.
2019. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Pár éve egy rokonunk hívott meg a fia 8.-os ballagására...10et adtunk neki, de mindenki más is...most ez a divat igen.
2019. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Igen, most ez a divat. Az én lányom is most ballag, megvan mindenünk szerencsére, valami kis emlékfélét vagy könyvet kap. Pont azért mert kinézzük belőle az érettslgit, az egyetemet és a phd-t is, nem gondoljuk h ez akkora ritka ünnep, másrészt valóban kap majd valami kis emléktárgyat mert mégiscsak lezárult egy szaksz. Ha megkinlódott volna egy kettes nyolcadikos biziért és várhatóan ennél többre nem lenne képes, alighanem nagyobbat kapna mert akkor a teljes tanulmnyainak lezársra kapná.
2019. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Először a tesómmal beszéltem, ő azt mondta, nem kellene neki laptop, ha valamire kell gép, odaül a nappaliban a közöshöz, neki az jó. Telefonja is van, órája is.

Aztán beszéltem Édesanyánkkal, és közben kiderült, amiről elfeledkeztem: a ballagás olyan lesz, ahogy leírtam, de a húgom most fog bérmálkozni. Akkor lesz nálunk nagyobb vendégség, arra fog kapni ajándékot (nem laptop kategóriájút), meg a nagyszülőktől pénzt.

Ez pl. nálam is így volt, meg tavaly az öcsémnél is, csak hirtelen nem jutott eszembe.

2019. márc. 29. 20:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a mi óvodánkban nem volt ballagás, vagyis volt, de a szülők nem jöhettek be. Egy szülő volt bent, aki videózott, utána megkapta mindenki a CD-t.Még most is megvan, nem olyan régen néztem meg.
2019. márc. 29. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!