Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Hogy lehet finoman közölni,...

Hogy lehet finoman közölni, hogy nem szeretnék elmenni a ballagására?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem ballag de nekem 2 napra rá vizsgám lesz, meg amúgy sem szeretnék elmenni bizonyos okok miatt. Hogy lehet ezt lemondani sértődés nélkül? Nagyon fontos

2019. jún. 7. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Megmondod, hogy a vizsgádra tanulsz, küldesz csokrot a szüleiddel, felhívod, hogy gratulálj aztán csókolom
2019. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Simán mondd az igazat, az a legjobb opció. Tanulnod kell, ezért nem tudsz időt szakítani.

Ha ezen megsértődik,az az ő baja!

2019. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Az a pár óra aztán sokat számít, ha netezni ráérsz, akkor elmenni is. Az érettségizők is 2 nappal a vizsga elött ballagnak, még sem hisztiznek
2019. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Egyreszt nem az erettsegi elott 2 nappal tanulnak, mert a ballagas az a vegzosoknek lemegy hamarabb, majd irasbeli majd szobeli egy par hetre ra. Latom 8 altalanosnal megallt nalad a tudomany. Masreszt amire hivatott vagyok az nem vegzos hanem altalanos iskolabol ballag. Fogalmad sincs arrol, hogy miert nem akarok elmenni, azt meg had dontsem mar el, hogy nekem mire van idom es mivel szeretnem tolteni.
2019. jún. 7. 20:25
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát én egy pénteki napon ballagtan, hétfőn meg már kezdődött az írásbeli. Amúgy ők elmentek a te ballagásodra?


Ha nem tudsz elmenni, akkor kérj elnézést, megmondod hogy tanulnod kell mert 2 nap múlva szóbelizel és kész. Azért lehetne ennyi sütnivalód.

2019. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Elfelejtettem: a magyarra fordíts több időt.
2019. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
AMióta világ a világ, érettségi elötti pénteken van a ballagás :) Csak úgy szólok, hogy ne várjon majd meglepetésként. Olcsó kifogás csak, semmi több. Nekem 2 vizsgám volt a szakdogavédésem elött és után...
2019. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valoban, a hadd-ot rosszul irtam, elnezest erte remelem nem serult a latasod miatta. Ket napra ra, igen, szombaton ballagas, hetfotol meg irasbelik csak ugye a szobeli meg hatra van. Az irasbelik meg mar reg lementek, mivel majus elejen altalaban a valasztott tantargyakon kivul (bar sok esetben azok is) lemennek. De ez 20 eve sem volt maskepp. Gondolom nem mostanaban erettsegizhettel ha mar nem emlekszel ilyen dolgokra. Felreertesed miatt hozod magad kellemetlen helyzetbe. Amugy ok nem jottek el az en ballagasomra, se 8.-ban se 12.-ben. Van ennyi sutnivalom, tudom hihetetlen szamodra de valahogy gondoltam arra is, csak mivel nem vagy az en helyemben ezert nem latod at ezt a dolgot, hogy miert nem tudhatom le ennyivel. Mindent osszevetve az egyetlen temahoz kapcsolodo kommenteden kivul nem segitettel de tulajdonkeppen azzal a mondattal sem, mert elotted mar ketten megfogalmaztak ugyanazt ergo kar volt egyaltalan kommentelned is. Elfelejtettem: Tessek nem ellenszenvet kivaltani az emberekbol, nagyon rossz tulajdonsag, es szerintem a legtobb embert mar gyermekkent megtanitjak arra, hogy vadidegen emberekkel szemben milyen modon kommunikalunk elvegre nem a haverod vagyok es az alapveto, hogy minimalisan tiszteljuk egymast. Egyebkent lehet nem neteznem kellene, tokre igazad van, el kellene mennem a ballagasra hogy legyen szerencsem hozzad hasonlo emberekhez.
2019. jún. 7. 20:59
 9/13 A kérdező kommentje:
7.-es Teljesen igaz viszont az irasbelik mar lassan egy honapja lementek. Akkor mirol beszelunk? Nem egy honappal ezelott tettem fel a kerdest. Mar csak szobelik lesznek, a ballagasnak (12. evfolyam) is vege van mar egy honapja viszont aki 8. osztalybol ballag annak most lesz majd nem egy honapja volt. Gondoljatok mar vegig
2019. jún. 7. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Jajj te kis okostóni..nem a helyesírás miatt mondtam, előfordul, ha valaki félrenyom egy betűt. Hanem a fogalmazásod és a szövegértésed miatt, mert amit írtak előttem nem értelmezted jól, de azt sem sikerült amit én írtam. De ne érezd emiatt rosszul magad, megy ez majd jobban is. Nem tavaly érettségiztem mondjuk az igaz, azóta már lediplomáztam és most fog jönni a második, de köszi a megállapításaid, nagyon érdekesek.


Ha nem mentek el a ballagásodra, akkor nincs miért rosszul érezned magad. Mondd meg, hogy nem tudsz menni és kész.

2019. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!