Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Általános iskolából ballagásra...

Általános iskolából ballagásra baj, ha nem viszek semmit?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém ballag. Kikötötték szülei, hogy virágot ne vegyen senki. Viszont ezen felül en nem gondolnám, hogy egy általános iskolai ballagast teljesítménynek kene értékelni, amit jutalmazni kell.

Az a baj, hogy tudjak a szülei is, hogy jól keresek, gondolom elvárják, hogy adjak pénzt. Nem arról van szó, hogy nem tudok. Nem akarok. Mennyire leszek ogy troger a szemükben?

Gimibol ballagásra majd kap.


2019. jún. 12. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsédnek fog rosszul esni ha nem kap semmit nem a szüleit kellene nézned. Neked hogy esne 14 évesen??

Legalább egy bonbon csokrot csináltass vagy ilyesmit.

2019. jún. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is bunkóság. Nem írtad, hogy fiú e vagy lány szóval megpróbálok így ötletet adni.

Ha làny akkor egy karkötő, nyaklánc, illatszercsomag (vannak 2-3 ezerért is).

Ha fiú akkor egy jobb minőségű ital, ha a szülei nem bánják (pl kis üveg Törley pezsgő)

Ha semleges akkor egy telefontok, plüss, ajándékutalvány (5.000 Ft Libri vagy bàrmelyik más üzlet).

2019. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Baj. Meghívtak egy eseményre. Eleve nem illik üres kézzel menni. Egy baráti összejövetelre sem, egy eseményre meg pláne nem.

Nem a teljesítmény miatt, és nem is kell nagy dolgokban gondolkodni.

Szerintem tök jó ötletek vannak, csokiból csokor, vagy virágbox mintájára már azt is megcsinálják csokiból. De akár egy doboz bonbon is megteszi.

Én mondjuk, ha pénzt szokás adni, akkor 10-20 ezer forintot nem sajnálnék a gyerektől, főleg, ha nem okoz nekem gondot.

2019. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem illik üres kézzel menni. Szerintem alkalomhoz illő, de nem a célon túllövő ajándék egy díszdobozos tollkészlet pl. ha már pénzt nem akarsz adni. De jó lehet egy klassz, karóra is, vagy hát te ismered a gyereket, mi az, aminek örülne és mégsem kerül olyan összegbe, hogy azt te a teljesítménye értékelésének érezd.
2019. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az se teljesítmény, hogy valaki adott napon születetett, vagy hogy karácsony van. Akkor se szoktál adni semmit?


A ballagás egy fontos mérföldő, amit szeretne a család veled együtt ünnepelni. Ilyenkor illik kiöltözni, viselkedni, és vinni valami apróságot. Cserébe vendégül látnak, etetnek, itatnak.

Ha ez nem tetszik, akkor ne menj el. De odaállítani üres kézzel jó nagy bunkóság.


Egyébként de, teljesítmény, elvégre a 8 általános se mindenkinek sikerül.

2019. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj! 14 év alatt szerintem már biztos megszokta tőled :D
2019. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsédnek biztos rosszul esne. És ha már meghívtak, nr menj semmiképp üres kézzel. Az nem trógerság, hanem bunkóság. Es félretéve, hogy mi az alkalom, de ha valakit valamiért ünneplünk (névnap, szülinap, ballagás) akkor annak ŕn biztos vinnék valamit. Nem az összeg a lényeg. Egy ezüst karlánc pár ezerből megvan, és maradandó dolog. En 30 éves vagyok. Van diplomám, de ezt előre senki nem tudhatja. Az első ballagás nagy mérföldkő, én meg mindig hordom a nyakláncot amit a szüleimtől kaptam akkor.
2019. jún. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!