Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Menyasszonyi ruha kölcsönzés...

Menyasszonyi ruha kölcsönzés vagy vásárlás?

Figyelt kérdés
A tapasztalataitokra lennék kíváncsi, mik az előnyei, hatranyai egyiknek, másiknak. Melyik éri meg jobban? Tudtok-e esetleg Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen környékén olyan helyet mondani, ahol olcsón tudok ruhát venni?

2019. júl. 31. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A kölcsönzés előnye, hogy előnyös áron bő a választék, akár még új modell is. A vásárlás esetében viszont nem kicsi a beruházás, a ruha a nyakadon marad, és nem tudsz vele mit kezdeni.
2019. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön(pl Németországban)nincsen igazán menyasszonyi ruha kölcsönzök. Ott tudják a menyasszonyok, hogy az esküvöi költség 1000-3000€(persze ez felett is vannak böven ruhák) a ruha költsége.


Èn az elsö férjemtöl elváltam iszonyat örülök, hogy nem maradt a nyakamon egy ruha ami még rossz emlékeket is idézne.

De a második férjem ragaszkodott az esküvöi rha megvételéhez, és mivel boldog haázaságban élek azóta is, így örülök, hogy megvan.

2019. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Én használtan vettem 30eFt-ért. Konkrétan az álomruhám volt, nagyon nagy szerencsém volt vele. Egyedül az alján lévő tüllt kellett kicserélni rajta, mert az előző menyasszonyt rendesen megtaposták benne.

Bérelni 100e+ lett volna, és akkor még szórakozni kellett volna, hogy ki menjen érte meg mikor, meg hogy kerül vissza a kölcsönzőbe.

Nekünk így sokkal olcsóbb és egyszerűbb is volt.

Viszont valóban ötletem sincs mit kezdjek vele, azóta már 2x költöztünk, csak rakosgatom egyik szekrényből a másikba.

2019. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én béreltem. Mihez kezdenék a szekrényben egy menyasszonyi ruhával?
2019. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha romantikus típus vagy, aki szeretné eltenni emlékbe a ruhát, akkor vedd meg. Használtan lehet, hogy jobban is jársz, mert olcsóbb és a kölcsönzősökkel ellentétben lehet, hogy csak egyetlen nőn volt előtte, nincs leamortizálva.

Kölcsönzés sem elvetendő viszont, sokkal olcsóbb, mint újonnan venni és ott is vannak szépek, a megviselteket normális helyen nem adják már ki. És további előny, hogy nem kell az esküvő után egy hatalmas ruhát tárolnod.

2019. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Béreltem. Nem csak azért mert olcsóbb volt, hanem mert utána nem maradt a nyakamon.
2019. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
75%

En most 280ezerért berelek ruhát.

Eza ruha 500 600 ezer lenne a megvétele

2019. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen ruhát szeretnél és milyen méret vagy. Nyilván egy hagyományos, habos-babos-hercegnős hófehéret 36-os méretben minden kölcsönző tud adni, egyedit viszont érdemesebb lehet varratni. A kölcsönzés sok esetben olcsóbb is. Persze annak is vannak hátrányai: vissza kell vinni, előtted esetleg viselték már mások is... De azokat is a méretedre igazítják, és ha találsz jó kölcsönzőt, akkor még tanácsokkal is ellátnak, hogy milyen fazont próbálj fel, milyen kiegészítőket viselj hozzá stb. Míg ha megvásárolod, tényleg csak rakosgatod utána, ahogy előttem is írják. Persze megpróbálhatod használtan eladni, de nem biztos, hogy sikerül elsózni. Szóval én összességében a bérlésre szavazok.
2019. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kölcsönzés takarékosabb
2019. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönzés! Semmiképp se tartogatnék itthon feleslegesen évekig egy fél szekrényt elfoglaló ruhát. Lehet majd ugyanannyi venni is, de utána csak a nyűg van vele.
2019. aug. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!