Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a Halloweenról?

Ti mit gondoltok a Halloweenról?

Figyelt kérdés
Ti általában mit csináltok október 31-én? Ugyanazt, mint egy átlagos napon, vagy ünneplitek valahogy? Horrorfilmeket néztek? Süttök valami finomat? Esetleg beöltöztök és mentek bulizni?

2019. aug. 23. 10:42
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
88%

Szerintem irtó jó buli lehet ott, ahol van hagyománya (pl. USA) - de a magyarok ehhez (még) túl savanyúak, így nincs sok lehetőség...mármint anélkül, hogy ne szólnának le vagy néznének hülyének.

Pedig még egyedül is vicces lehet: kidekorálni a házat, horrormaraton, ijesztgetés meg ilyesmi.

2019. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hát igen... az angolszász országokban tényleg nagy buli, szerencsére más országokban (így hazánkban is) is kezd meghonosodni, népszerűbb lenni - elsősorban az érdeklődő és nyitott fiatalság miatt.


Sajnos Magyarországon sokan leszólják ezt az eredetileg kelta ünnepet, de szerintem nem lenne baj, ha népszerűbb lenne nálunk is ez az ünnep, ugyanis Halloween október 31-én van, míg a keresztény Mindenszentek november 1-jén, Halottak napja pedig november 2-án.

Tehát aki meg akarja ünnepelni a Halloweent, attól függetlenül másnap gond nélkül megünnepelheti a Mindenszenteket is, mert nincs ütközés az ünnepek között.


Na meg az ünnepek színesebbé, érdekesebbé teszik az amúgy szürke, monoton hétköznapokat, én pl. október elején elkezdek készülődni Halloweenre (recepteket gyűjtök és próbálok, töklámpást készítek, néhány halloweeni, őszi díszt felteszek az ajtóra), igaz, nem dekorálom ki úgy a házat, mint az USA-ban szokták és nem készítek jelmezeket, de én szeretem ezt az ünnepet. Van hangulata, az tény.

2019. aug. 23. 11:04
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem mindenki azt ünnepel amit akar, és úgy, ahogyan. Csak engem hagyjanak békén. Egyébként volt magyar népszokás, ami picit hasonlított, andrásjárás a neve talán.
2019. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
78%
Horror filmet nézek:) De azt sűrűn szoktam szóval nem pont a halloween miatt.Ha olyan helyen élnék ahol ünneplik az biztos hogy a kedvenc ünnepem lenne.
2019. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Horror filmet szoktunk nézni volt amikor ki sminkeltem magam ijesztő szörnynek egy kép erejéig. Nagyon tetszik nekem is ez az ünnep de itt Magyarországon tényleg sok a befásult ember. De szívesen megnézném Amerikát Halloween napján biztos nagyon menő lehet.
2019. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%
Nem befásultságról van szó, hanem Európa jelentős részén a halálhoz való viszony nagyon más. Itt nem szokás viccet csinálni az elmúlásból. Ennyi a magyarázat. Nincs hagyománya, gyökere.
2019. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%
#6 os egyáltalán nincs igazad!
2019. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Én Írországban élek, innen származik ugye a Halloween, szóval minden évben hatalmas buli van. Szeretem, az egyetlen ünnep, amit még én is megtartok. A lakást nagyon nem kell dekorálni, mert egész évben úgy néz ki, mintha Halloween lenne, de beöltözős bulikat szoktunk tartani.
2019. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Angliában élek 15 éve. Egy kisvárosban, ahol különböző nemzetiségű, vallású ember él. Halloween még itt sem megy annyira. Vannak páran akik a gyereküket beöltöztetik, és 31-én kopognak csokiért, cukorkáért, de egyre kevesebb sikerrel. Van egy szabály. Az az ajtó/ház ami nincs kidekorálva halloweenes dolgokkal, oda ne kopogj, mert ők nem tartják. Évekig betartották, de olyan 2-3 éve annyira kevesen tartják meg a halloweent, hogy most már próbálkoznak. Mindenhová bekopognak. (igen, hozzám is) Annak ellenére, hogy árulnak halloweenes dolgokat a karácsonyi díszekkel együtt, én nem élek a halloweenes hagyományokkal. De nem szidok senkit aki tartja. Én nem díszitem fel a lakásomat vele ( de karácsonykor igen), nem öltözöm be. Nem osztogatok cukorkákat sem. Horror filmet meg nem a hallowenhez kötöm. Ha van egy jó horror film azt bármikor megnézem, legyen tél vagy nyár.
2019. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 qkker1 ***** válasza:
54%
Egy kelta eredetű, az amerikaiak által elüzletiesitett ünnep, aminek Magyarországon nincsenek gyökerei, de mostanában divat az USA-t majmolni.
2019. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!