Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nem ünnepelik a magyarok...

Valaki oszt csá kérdése:

Miért nem ünnepelik a magyarok a hallowent?

Figyelt kérdés
Miért nem ünnepelik a magyarok a hallowent ? Pedig tök jó lenne .

2019. okt. 3. 15:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%

Tényleg jó lenne most az egyszer "megtartanom"! (Szegény Drága Édesanyám a nyár végén hunyt el. Tőle tanultam optimizmust, derűt, szeretetet, kedvességet - és minden szépet, jót...)


Próbálok "hasonlítani" hozzá valamelyest és nem átadni magam a tartós melankolikus hangulat folyamatos KÍSÉRTÉSÉNEK...


Számomra Ő egy ÖRÖKÖSEN DERŰS, CSILINGELŐEN NEVETŐ KISLÁNY MARAD - és rácsodálkozik a Felhők Mögül Kikandikáló Pajkos Napsugárra. :)


Ui: Mert Győztes Maradt a Halál Völgye Felett! (Legalábbis számomra.)

2019. okt. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Mert nem tudják, hogy az magyar ünnep, csak az usákok -mint sok minden mást- lenyúlták.

Amikor Mátyás király elfoglalta -igaz, csak pár napra- Bécset, ő köszönt a városnak így: HellóVín!

2019. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

Mert sokan nem tartják a magyar kultúra részesének. Pedig szerintem is nagyon jó ünnep (én meg szoktam ünnepelni), hangulatos és mivel október 31-én tartják, ezért nem ütközik sem a mindenszentekkel, sem pedig a halottak napjával.

Azt veszem észre, hogy a fiatalok már jóval nyitottabbak erre az ünnepre, mint az idősebbek.

2019. okt. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

Egyre többen ünneplik nálunk is. Főleg a fiatalok.

Szerintem nagyon jó kis ünnep én szeretem.

Az elvesztett szereteinkre egész évben tudunk emlékezni és egész évben meg tudjuk látogatni a temetőben.

Szerintem semmi értelme egy napot kijelölni és akkor kötelezően megvenni a koszorút meg a mécsest és kimenni a tömegbe gyászolni.

Pont olyan bizniszt csinálnak belőle a virágosok itthon, mint a "hülye amerikaiak" a halloweenből és a Valentin napból.


Egyébként meg mindenki azt ünnepel, amit szeretne. Mivel nem egy napon van a kettő, megfér egymás mellett


Egyébként a pepco már tele van halloweeni jelmezzel és dekorral. Tököt is sokan faragnak, buliba is sokan mennek miatta.

2019. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%

mert a halottak napjában semmi biznisz nincs, ugye? ...

a halloween egy tök jó ünnep, aki fanyalog rajta, az általában csak irigykedik, hogy pl usaban milyen jól érzik ilyenkor magukat az emberek, és savanyú a szőlő

na mindegy, én tartom mindkettőt, attól nem leszek kevésbé magyar vagy usa-fan, hogy szeretem a halloweent

2019. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
Most is sokan "ünneplik", főleg fiatalok. Bár ennek gyakorlatilag nulla köze van a kelta hagyományokhoz, ugyan abból áll, mint az amerikai megfelelője: jelmezben buliznak. Ennyi az egész ünnep.
2019. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%
"Pedig tök jó lenne ." Miért? Te hogyan képzeled el, hogy tök jo legyen???
2019. okt. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
83%
Én ünneplem. Ki is faragtam a görögdinnyét.
2019. okt. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%
Az összes többi "hagyományos magyar" ünnep pont így nyomult be nyugatról valamelyik Habsburg-keresztény betelepítési özönnel... szóval értelmetlen különbséget tenni.
2019. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
49%

A Halloween egy kelta eredetű ünnep, de az amerikaiak miatt lett ennyire ismert. Nem igazán a mi környezetünkből ered, de egyre több európai országban ünneplik, ahogyan Magyarországon is egyre többen.


A barátnőimmel mindig beöltözünk és találunk valami jó programot, míg itthon az alkalomhoz illően díszítjük fel a házat.


Én személy szerint nagyon szeretem a Halloween-t, de még inkább a Día de los Muertos-t, ami a mexikóiak Halottak napja.


Sok magyar, főleg az idősebb generáció tagjai, annyiban letudják a Halloween-t, hogy egy amerikai butaság, ami nem tiszteli a holtakat.


18/L

2019. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!