Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha valaki nem tud elmenni a...

Ha valaki nem tud elmenni a jogász (vagy orvosi) diplomaosztójára, ahol van eskü tétel, át tudja venni így is majd később a diplomáját?

Figyelt kérdés
2020. márc. 22. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen igen. Én BTK-ra jártam, nálunk is volt a diplomaosztón eskütétel. A diplomaosztó csak egy ünnepség, ahol ráadásul a talárbérlésért meg minden egyébért fizetni kell, nem teszik ettől függővé a diploma átvételét.
2020. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
90%
Semmelweis Egyetem ÁOK általában nem szokta kiadni részvétel nélkül a diplomákat, igaz, ezt néhány éve már az ombudsman törvénytelennek nevezte egy állásfoglalásában
2020. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor az esküt mikor kell letenni vagy hogyan? :)
2020. márc. 24. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, jogon nem adják ki eskütétel nélkül. Nálunk, aki nem tudta átvenni, amikorra elvileg be volt osztva, meg kellett várnia a következő eskütételt. Egy félévben amúgy rengeteg ilyen időpont van, szóval ez általában nem volt gond.

Nagyon ritkán, ha valakinek egyik időpont se volt jó a legalább 20-ból (pl. hosszú kórházi tartózkodás miatt, vagy ilyesmi), akkor csináltak pót-időpontot neki. De ez nagyon kivételes, ugyanis az egész bizottság ott kellett legyen, kellett a jogar, stb. így érthetően nem könnyű összehozni "csak úgy".


Viszont eskü nélkül nincs diploma, jogon ugyanis nem diplomaosztó van, hanem doktorrá avatás, így ez megkerülhetetlen.

2020. márc. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A jogon és orvosin biztos nem kapod meg, ha nem vagy ott az eskütételen. Pont valamelyik nap olvastam, nézz utána az egyetem TVSz-ében, abban benne szokott lenni, hogy akkor csak a következő diplomaosztón kapod meg.
2020. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!