Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Keresztelőre mit illik felvenni?

Keresztelőre mit illik felvenni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 1. 18:57
 1/10 anonim válasza:
100%
Elegáns ruházat.
2020. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, eddig én is eljutottam...

Kimaradt, hogy lány vagyok és szoknya kizárt.

2020. aug. 1. 19:21
 3/10 anonim válasza:
2020. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy csinos nadrág (nem farmer!!), egy csinosabb felsővel vagy blúzzal.
2020. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ruhát, amiben templomban sem érzed kellemetlenül magad. Ha a szoknya kizárt, akkor hosszúnadrág (nem farmer), és valami elegánsabb, nem túl kivágott vagy nagyon hivalkodó felső.
2020. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha szoknya semmiképp nem lehet, akkor egy hosszú szövetnadrág (lehet vékonyabb anyagból is, ha nem látszik át). Hozzá egy olyan felső, ami fedi a válladat, és nem mély a dekoltázsa. Vagy ujjatlan felső + blézer, a templomokban valamivel úgyis hűvösebb van, mint odakint.
2020. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
A felső ne ujjatlan legyen, hanem rövidujjú. Vagy legalább vegyél rá valami vállkendőt.
2020. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. aug. 1. 22:37
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

Templomban nem illik olyan ruhát felvenni, ami a vállakat szabadon hagyja. Régebben ilyenkor egy vállat takaró kendőt terítettek magukra a ujjatlan felsőt viselők, illetve ha az oltárnál állók között van ilyen, sok helyen a pap még a mai napig is ad rá egy kendőt. Illetve a nagyon rövid ruhákat sem illik templomba felvenni, de szerintem ezt ma már kevesebben nézik.

Mindenesetre egy keresztelőre nem feltétlenül kell kosztüm vagy estélyi ruha. Egy kényelmes, de mégis kicsit komolyabb öltözet tökéletes, olyan, amit mondjuk nem vennél fel csak úgy egy random napon. Ez lehet egy elegánsabb egyberuha, egy szövet szövet nadrág egy szép blúzzal. Ilyen időben egy szép szandál, lapos talpú cipő sem kelt hétköznapi viseletet, ha nem akarsz magassarkúban, körömcipőben lenni.

A lényeg, hogy azért ne olyanba menj, amibe akár dolgozni vagy a boltba mennél le. Inkább egy olyan öltözetben, amiben egy vacsorára étterembe, színházba mennél. Nem kell puccos.

2020. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, már megvolt.:)
2020. aug. 2. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!