Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Keresztelős kérdés, túlgondolo...

Keresztelős kérdés, túlgondolom vagy egyetértetek?

Figyelt kérdés
"Babám már 2 éves lesz,eddig azért nem volt keresztrlő mert akiket szántunk nem voltak megkeresztelve,de most úgy döntöttek,hogy megkeresztelkednek,hogy rendes keresztelő tudjon lenni. Én azt szeretném,ha ott lenne ahol az esküvőnk is volt,abban a városban ahol élünk. Férjem abban a zsákfaluban tartaná ahol az anyja meg a mamája lakik. De mindenki más a mi városunkban lakik amúgy és már eleve a férjem családja miatt lesz az egész református( az esküvőnk is az volt) Szoval úgy érezném ha abban a faluban is lenne,olyan mintha nekem semmi közöm nem lenne az egészhez,plusz akkor a diszitést egyebeket sem tudnám én intézni hanem gondolom anyós akarna szervezkedni. Na ettől már eleve ideges vagyok. Igaz h mi nem vagyunk igazán vallásosak de mi vagyunk a szülei,szerintem nekünk kell szervezni. A keresztszülőknek mindegy,ők egy másik városból jönnek.

2020. szept. 4. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy a városban legyen, ha mindenki ott van. Anyós meg mama menjenek oda. Ne mindenki más hozzájuk.
2020. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Legyen nálatok, persze, de mi a fenét akarsz díszíteni? Bemész a templomba és kész...
2020. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Ha nem vagytok vallásosak, akkor mi a motivációja a keresztelő megtartásának?


(Kíváncsiságból kérdezem, nem kotekedes)

2020. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zubu válasza:
Szerintem előbb azt kellene tisztáznotok, hogy mit is jelent a keresztelkedés. Tulajdonképpen a keresztelkedés valakinek a személyes döntése,hogy úgy szeretne élni, ahogy azt Isten elvárja Tőle. Szerintetek a gyermeketek elég érett erre a döntésre? Mert ha nem,akkor ez olyan lenne,mintha már a születésekor eldöntenétek, hogy kivel köt majd házasságot.Ez pedig olyan, mint egy szellemi erőszaktétel a gyermeketek életén.Az,hogy ezt majd eldönthesse Ti vagytok abban a helyzetben elsősorban akik segíthettek neki,mert Isten a szülőkre bízta a gyermeknevelést,így azt is, hogy segítsünk nekik megismerni a Teremtőt. Erre egy írásos alap a Mózes 5.könyve 6:6,7 verseiben kér az Isten :  Legyenek ezek a szavak, melyeket ma parancsolok neked, a szívedben. Vésd ezeket a gyermekeid elméjébe, és beszélj róluk, amikor a házadban ülsz, amikor úton vagy, amikor lefekszel és amikor felkelsz. Elsősorban a szülőknek kell ragaszkodni Istenhez, hogy tudjanak a gyermekeiknek is olyan tanítással,neveléssel szolgálni,amellyel idővel bölcs döntést érlel benne. Ahogy a bibliavers utal rá,ezt folyamatosan kell tennünk a gyermek értelmi szintjének megfelelően. Persze a mai világban az értékrendek állandóan és gyorsan változnak, ezért nagyon nehéz úgy tanítani Őket,hogy közben ne sérüljenek érzelmileg.Épp ezért fontos nekünk szülőknek az, hogy az otthon és a család az valóban biztonság helye legyen nekik a keresztény értékrendek pedig szentek. Visszatérve a keresztelkedés azt foglalja magába, hogy valaki átadja az életét Isten akaratának a cselekvésére és követi Jézus nyomdokait. Maga Jézus 30 évesen keresztelkedett meg,majd a tanítványainak is meghagyta,hogy kereszteljenek.De kiket? A Máté könyve 28.fejezet 19,20 verse :Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.” Ahhoz, hogy valaki megkeresztelkedjen előbb meg kell tanítani,Jézus szavai szerint arra amit Ő kér,vagy elvár, hogy megtegye és ezt úgy tegye, hogy megtartsa, vagyis azok szerint is éljen.Egy csecsemő erre még képtelen ugye? Persze mondhatnád akkor a nagyobb és a kisebb egyházaknál miért keresztelnek kisgyerekeket? Ez egy hagyomány.Részint egy egyházhoz tartozást jelent,másrészt úgy gondolják, hogy ezzel biztosították egy gyerek üdvözölését. Ha ez így lenne azzal azt mondhatnánk, hogy minden gyilkos,tolvaj,vagy akármilyen bűnben élő személy elfogadható a Teremtő előtt. Szerinted ez ésszerű magyarázat? Természetesen,mint szülő Te döntesz, csak bölcsen dönts.
2021. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!