Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha tegyük fel egy pár elköltöz...

Ha tegyük fel egy pár elköltözik az ország másik felére és ott esküvőjük lesz és hívnak vendégeket a régi lakóhelyükről, a párnak kell állniuk a távolról érkezők szállásának árát?

Figyelt kérdés

2021. jan. 23. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell, de illik.
2021. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
NEm kell és nem is feltételen illik, legfeljebb az egész közeli családtagoknak: szülö, testvér, a többi megoldja saját maga.
2021. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Csak olyanokat kell meghívni, akiknek nem sajnálja a pár kifizetni a szállását.
2021. jan. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Semmit nem "kell".

Én úgy gondolom, hogy illik, a vendégnek viszont illik ennyivel többet a borítékba tenni. Mikor mi voltunk így esküvőn, megnéztem, mennyibe kerül a szállás az adott helyen, és annyival több pénzt adtunk.

2021. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell. Hozzánk 180 km-ről jött a család, néhányan itt aludtak, a többi hazament. De eleve nem is tartottuk hajnalig, 10-kor vége volt, akkor még jártak a vonatok, buszok. Aki meg autóba ült, nem ivott. Nem kell ahhoz pia, hogy jól érezd magad. Mi se ittunk egy cseppet se és a menünek nem volt része. Aki az étteremtől saját költségen vásárolt, szíve joga.
2021. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legegyszerűbb és legcélravezetőbb, ha ezt megbeszélik egymással a családtagok. Ha pl. az ifjú párnak baromi jól megy a szekér, a Kati néni meg a Janó bácsi meg kisnyugdíjasok, akkor nekik illik azért a szállásukat állni. De pl. ha az ifjú pár csak azért nem megy csődbe, mert valamennyi visszajön az esküvő árából a menyasszonytánc alatt, a Kati néni meg a Janó bácsi meg 50 éve jól menő vállalkozók és tele vannak lóvéval, akkor meg nyilván ne a friss házasokkal fizettessék a lakosztályt... :D
2021. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
És ha a pár jönne haza, nem pedig ilyenekkel is szenvednének?
2021. jan. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni nem kell, de illik, habár amikor engem hívtak el vidékre, nem vártam el, mindig felajánlottam, hogy állom a szállás díját (ez esetben max. kevesebbet tettem a borítékba, mint ha a szállást is állták volna, nemcsak a vacsorát). Az más kérdés, hogy legtöbbször mindig fizették azt is.
2021. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha külföldre mentek ott tényleg illik. Legalább a közeli családnak
2021. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!