Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak szerintem hülyeségek az...

Csak szerintem hülyeségek az ünnepek?

Figyelt kérdés

21.században élünk.Tudjuk(elvileg) az ünnepeinknek az eredetét.Pl a karácsony.Jól tudjuk,hogy semmi köze krisztushoz pl.Tudjuk,hogy mindenszentekkor nem távoznak a halott lelkek a holtak birodalmába.Tudjuk,hogy hiába ordítunk mint a marhák nem fogjuk vele elűzni a telet.Szülinap az oké nekem pl mert az tenylegesen egy valós dolog.Azt ünnepled meg,hogy ezelőtt 1 évvel azon a napon megszulettel, vagy pl a nők napja.Az egy valóban fontos ünnep.Bár én inkább női egyenjogúság napjának hívnám de mindegy....


Az emberek még is ünneplik ezeket az ünnepeket.Véleményem szerint ezek csak szemfényvesztő képmutató ünnepek.(főleg a karácsony és újév xd) de nem is ez a lényeg.Hanem sokkal inkább az,hogy időt,energiát és pénzt áldozunk egy olyan dologra amiről már tudjuk,hogy hazugság/hülyeség.Őseink azért csinálták ezt mert komolyan ebbe hittek.Mi meg már csak.....Csak úgy divatból vagy nem is tudom.Lehet itt mondani hogy kultúra meg miegymás de szerintem ez csak egy béna tekintély alapú érv.A kultúra az nem ennyi.Sokkal inkább számítanak az embernek az erényei.Maga az ember,hogy ki ő.Milyen tudással és lélekkel rendelkezik.Szerintem sokkal inkább ez a "kultúra".Nekem ez.Azt is lehetne mondani,hogy hát kellenek ünnepek.De 1, szórakozni a mai világban már nem egy idényszerű dolog.Akármikor lehet ezáltal nem szükséges ünnepekhez kötni egyáltalán.A másik meg,hogy ünnepeket attól még lehetne tartani amik tényleg fontosak lennének pl:nők napja...Egy valós és fontos dolgot emlékeznénk meg vele és hívnánk fel vele a figyelmet különböző dolgokra.De nem.Az embereknek kisjézi kell meg húsvétinyuszi meg busójárás...xd

A legtöbb embernek sőt kb mindenkinek ezek már nem is ünnepek inkább csak egy szórakozási forma, mulatás aminek van egyfajta érzete, feelingje meg ugy nem utolsó sorban társadalmi tekintélye is.Csak névlegesen és elméletileg ünnep.Ezáltal a "mert kultúra" érv így még nevetségesebb ennek fényében.

Szerintetek is fel kéne hagyni ezekkel az ünnepekkel és kitalálni akár újakat vagy sem?



2021. febr. 12. 00:19
A kérdező szavazást indított:
Nem kellenek ilyesféle ünnepek mint pl a karácsony,vessük el őket,felvilágosodtunk.
Kellenek ezek az ünnepek
48 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, hogy hiszünk e valamiben, vagy sem, az ünnepek klassz dolgok, és kell ilyesfajta átszellemülés az életben.


A szellemekben sem hiszünk, mégis imádjuk a horrorfilmelet, vagy például senkisem gondolja, hogy dínókat fogunk klónozni mégis a jurassic park rohadt jó film.

2021. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Születésnap,Nőnap:Ennyit tartasz csak fontosnak.És az Anyák napja,meg a Gyereknap az nem fontos.Egyébként inkább sült volna ki a szemem,mint hogy ezt elolvassam,de megtettem.Hogy valakinek az a problémája,hogy az emberek ünnepelnek.A halottak napja is nagyon fontos még.Jesszusom,te valami olyan fazon lehetsz aki totál maga alatt van,és már kezd,vagy már el is ment az esze.Ilyeneket ne nagyon hangoztassál,mert még beszállítanak a pszichiátriára kivizsgálásra,ami amúgy csak előnyödre válna.Még hogy nem kellenek,meg nincs szükség az ünnepekre,még viccnek is rossz.Akkor legyen mindenki olyan búvalbaszott mint te,azt szeretnéd,az tetszene,mi?Te gyogyós!
2021. febr. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Ide is lehet amúgy ezt írni,de konkrétan az ünnepek kategóriájához kellett volna.
2021. febr. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
95%
Még ha a spirituális részét nem is nézzük az ünnepeknek, még akkor is van egy olyan hasznuk, hogy megtörik a mókuskerék monotonitását. A hétvégék azért vannak, hogy ki tudjuk pihenni magunkat. De az is elég monotonná tud válni, ha mindig ugyanazt daráljuk, 5 nap meló 2 szabad. Ezt törik meg az ünnepnapok, és rendszertelenül is vannak az évben (sőt, még olyan is van, pl. Húsvét, ami eleve nem konkrét dátumhoz kapcsolódik, mozgóünnep).
2021. febr. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Ja, hát a vasárnap is attól van, azért nem dolgozunk, mert a zsidó/keresztény elképzelés szerint Isten 6 nap alatt megteremtette a világot, aztán a 7. napon megpihent, ezért van nekünk is pihenőnap. Akkor a vasárnapot is el kellene törölni, és csak 6 napból álljon a hét? :)

Abban egyetértek, hogy az ünnepek túlnyomó része teljesen álságos, semmi közük az eredeti jelentéshez, csak hülyítik egymást az emberek. De ez pl. a születésnapra is igaz, sokan abban versenyeznek hogy ki tud drágább és/vagy feleslegesebb dolgot venni a másiknak. Én a magam részéről már gyerekkorom óta utálom, ha drága és felesleges dolgot kapok, úgyhogy csak apróságokkal szoktak felköszönteni, mint pl. egy csokor virág meg egy bonbon (bár én ezt se várom el, de ha ez nekik örömet okoz, tegyék).

2021. febr. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
49%

Csak a szilvesztert szüntetném be.

Az egy félelmetes baromság.

2021. febr. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves kettes.Csak példaként hoztam fel őket.Nem azt mondtam,hogy csak azok a fontosak.Ne legyél primitív.Ezután az irományod után neked kéne elgondolkodni,hogy pszichiátrián lenne e a helyed.És üzenem nem vagyok búval baszott.Jól vagyok.De te eléggé frusztrált lehetsz xd.
2021. febr. 12. 07:18
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves egyes.Pont ezt mondom."Kit érdekel mi a lényeg, a lényeg feeling, az átszellemülés mert az jó".Ez kb olyan mintha egy drogos mondaná😄(bocsi ne vedd személyeskedésnek)

Ez nem valós.Ez csak a fejekben létezik.Valójában ezt a feelinget mi találtuk ki a 21.században most.Ami egyáltalán nem valós.Sőt.Hazugság.Amit régen az ősök ünnepeltek szerintem mi pont nem azt érezzük de még hasonlót sem.Max néhány egyházi ember de már nekik is megtorzulhatott ez az érzés.De mindegy is.A lényeg ott van,hogy ez az átszellemülés nem létezik valójában.Az sem létezik,hogy a Jézi hozza a karácsonyfa alá az ajándékokat még is elhitetjük a gyerekeinkel.Utána meg sírni fog a gyerek és csalódni,hogy hazudtak neki.Télapó ugyan ez.Hogy bízzon meg ezután a gyerek ténylegesen a szüleiben?Azért gyerek szemmel sokaknál ez egy mini trauma.Ha ebbe belegondoltok lényegében egy hazugságot viszünk tovább,adunk át a gyerekeinknek akik szintén ezt a hazugsáhot fogják majd követni.


(Még mielott valaki jonne ezzel jó gyerekkorom volt :D)


De kedves négyes.Pont ezt írtam,hogy a mai világban akármikor meg lehet törni a mókuskereket.El lehet menni szórakozni akármikor, és pont ezt mondtam,hogy manapság az ünnepek az átlag ember számára mást sem jelent mint szórakozást vagy ajándékokat,pénz...stb Ami szerintem nagyon nagy baj.Ha lenne egy ünnepünk.Mondjuk pénz ünnep vagy ajándékozási néven az sokkalta jobb lenne.

2021. febr. 12. 07:42
 9/14 anonim válasza:
100%
Na, hát ajándékozásra ott a karácsony, pénzre meg a szülinap. Teljesült minden vágyad :)
2021. febr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Már hogy ne lenne valós?

Pont attól valós, hogy teszünk érte.


Ahogy a művészet önmagáért a művészetért van, l'art pour l'art, úgy az ünnep is önmagáért van.


Semmi drogos nincs az átszellemülésben. Ha sportban teljesítményt akarsz elérni átszellemülsz, ha jó előadást akarsz tartani úgyszintén.


Azerintem te sem értesz egyet az állításoddal, csak feszegeted a határaidat, és mellette szeretsz vitázni.

2021. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!