Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak szerintem hülyeségek az...

Csak szerintem hülyeségek az ünnepek?

Figyelt kérdés

21.században élünk.Tudjuk(elvileg) az ünnepeinknek az eredetét.Pl a karácsony.Jól tudjuk,hogy semmi köze krisztushoz pl.Tudjuk,hogy mindenszentekkor nem távoznak a halott lelkek a holtak birodalmába.Tudjuk,hogy hiába ordítunk mint a marhák nem fogjuk vele elűzni a telet.Szülinap az oké nekem pl mert az tenylegesen egy valós dolog.Azt ünnepled meg,hogy ezelőtt 1 évvel azon a napon megszulettel, vagy pl a nők napja.Az egy valóban fontos ünnep.Bár én inkább női egyenjogúság napjának hívnám de mindegy....


Az emberek még is ünneplik ezeket az ünnepeket.Véleményem szerint ezek csak szemfényvesztő képmutató ünnepek.(főleg a karácsony és újév xd) de nem is ez a lényeg.Hanem sokkal inkább az,hogy időt,energiát és pénzt áldozunk egy olyan dologra amiről már tudjuk,hogy hazugság/hülyeség.Őseink azért csinálták ezt mert komolyan ebbe hittek.Mi meg már csak.....Csak úgy divatból vagy nem is tudom.Lehet itt mondani hogy kultúra meg miegymás de szerintem ez csak egy béna tekintély alapú érv.A kultúra az nem ennyi.Sokkal inkább számítanak az embernek az erényei.Maga az ember,hogy ki ő.Milyen tudással és lélekkel rendelkezik.Szerintem sokkal inkább ez a "kultúra".Nekem ez.Azt is lehetne mondani,hogy hát kellenek ünnepek.De 1, szórakozni a mai világban már nem egy idényszerű dolog.Akármikor lehet ezáltal nem szükséges ünnepekhez kötni egyáltalán.A másik meg,hogy ünnepeket attól még lehetne tartani amik tényleg fontosak lennének pl:nők napja...Egy valós és fontos dolgot emlékeznénk meg vele és hívnánk fel vele a figyelmet különböző dolgokra.De nem.Az embereknek kisjézi kell meg húsvétinyuszi meg busójárás...xd

A legtöbb embernek sőt kb mindenkinek ezek már nem is ünnepek inkább csak egy szórakozási forma, mulatás aminek van egyfajta érzete, feelingje meg ugy nem utolsó sorban társadalmi tekintélye is.Csak névlegesen és elméletileg ünnep.Ezáltal a "mert kultúra" érv így még nevetségesebb ennek fényében.

Szerintetek is fel kéne hagyni ezekkel az ünnepekkel és kitalálni akár újakat vagy sem?



2021. febr. 12. 00:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%
Az ünnepet te teszed ünneppé
2021. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%
Szeretem az unnepeket.Szamomra a karacsony a szeretet unnepe, A husvet a tavasz, megujulas, unnepe, A holottak napja nagyon is hasonlit az anyak, vagy a nok napjarol, ilyenkor az elhunyt rokonaimra, ismeroseimre emlekezem, A szilveszter ugyanolyan mint a szuletesnap, az ido szuletesnapja. Ami szamomra furcsa az a nevnap, tudom az eredetet, nem zavar. Kulonben mindenkinek olyan az unnepe, amilyenne teszi . Megertem azt is ha valakinek nem hianyzik,fontos, hogy megertoek legyunk egymassal.
2021. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kellenek ezek az alkalmak, amikor összeül a család, együtt vannak és ünnepelek. Ezekre a pillanatokra később is boldogan fogunk visszaemlékezni, hogy közösen töltöttük, és, hogy milyen jó volt.

Ezek a ,,hazugságok", amiket említettél, szerintem igenis fontosak. Emlékszem, hogy anno hogyan vártuk tesómmal a Jézuskát, és, hogy milyen boldogan keresgéltük a csokitojásokat a kertben.Ezen az emlékek nélkül szegényebb lett volna a gyerekkorom. Szerintem azért a legtöbb gyerek elég hamar túlteszi magát azon, hogy nincs Mikulás meg Jézuska (sokszor a szülők még mindig ezt mesélik nekik, mikor ők már rég tudják, hogy ezek a személyek valójában nem is léteznek). Szerintem az ilyen nem is fogható föl ténylegesen hazugságnak. Mikor megnőnek a gyerekeink, ők is ezt fogják továbbvinni, és örömet okoznak majd a saját gyerekeiknek.

Az ajándékozással sincs szerintem baj. Jó érzés kiválasztani a boltban, vagy saját kezűleg bíbelődni vele (ki melyik fajtát kedveli jobban),becsomagolni, és izgatottan várni, hogy az ajándékozott mit fog szólni hozzá.

És pont ez a jó, hogy átérezzük az ünnep hangulatát. Nem csak a drogosok vannak átszellemülve, ez teljesen normális érzés. Biztos neked is voltak már olyan örömteli pillanataid, mikor teljesen átérezted az adott szituáció boldogságát. Ez szerintem tök jó érzés, és teljesen normális.

Megértem, ha van, aki nem kedveli ezeket az alkalmakat, de én azért nem szeretném, ha pl nem lenne karácsony vagy nem tartanánk meg a születésnapunkat. Én speciel nagyon rosszul érezném magam.

2021. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne hivatalos ünnep, nem lenne annyi szabinap sem és akkor nem tudnánk azt megtenni(vagy elég kevesen), hogy kiszakadnak a hétköznapokból bulizni, ahogy te írtad.
2021. febr. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!