Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nem értem, kezd kimenni a...

Nem értem, kezd kimenni a divatból a kokárda? Vagy nem tisztelik egyesek a magyar ünnepeket?

Figyelt kérdés
Én ezt egy kicsit furcsállom, eddig rajtam kívül 2 emberen láttam csak.

2021. márc. 15. 13:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
47%
A legtöbb ember nem szeret bohóckodni, jelentösége meg eleve nincs.
2021. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A magyarság jelképe mióta bohóckodás??
2021. márc. 15. 14:12
 3/33 anonim válasza:
63%
Mintha én kérdeztem volna... Én senkin sem láttam ma. Kisfiammal elmentünk egy nagy játszótérre, útközben és ott legalább 50 embert láttunk mindenféle korosztállyal. (Rajtunk volt.) Már nem szokás? (Úgy tanítottak, hogy ezzel tisztelgünk azok előtt, akik '48-ban a szabadságért és a szebb jövőért, azaz a mi jelenünkért harcoltak.)
2021. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Amióta mindenbe belekeverik a mai politikát (is). Nem tudod viselni anélkül, hogy ne kategorizálnának be rögtön valahova.
2021. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarják, hogy véletlen fideszesnek nézzék őket.
2021. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
64%
Én sem értem, nem kötelező hordani, tehát nem nézek le senkit akin nincs, csak fura, hogy ilyen kevés ember hordja. Én mindig felteszem, mondjuk ma pont nem megyek sehová, így ez kimarad.
2021. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem, hogy a kokárdától lennék magyar. Vagy egy zászlótól.
2021. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
58%
Valentin-nap meg helóvín kell a népnek, nem ilyen régi izék.
2021. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor költözz Amerikába
2021. márc. 15. 15:29
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon nem volt jellemző a zászlózás, de a kokárda sem.

A magyar ünnepeket meg már jó ideje kisajátítja az aktuálpolitika.

Legyen szó Rákosiról, Kádárról, a rendszerváltás utániakról.

Az ember arra vágyik, hagyják már békén.

Az ünnepek egyébként enélkül is kicsavarodtak.

Pl. nézd meg a karácsonyt. Én nem vagyok hívő. Nagyon nem. De megdöbbent, hogy az emberek karácsonnyal kapcsolatban még érintőlegesen sem említik Jézus születését. Sőt, ha megemlítem, akkor én vagyok a szemétláda, mert nem valami játékról, elektronikai dologról stb. írok.

Mert a karácsony az anyagi javakról szól. Még az sem igaz már, hogy a család és a szeretet ünnepe.

Az állami ünnepekkel még kevésbé tud azonosulni sok ember. Nem kell melózni. Ennyi, kész.

A kokárda egyébként nem egy hosszú életű valami. Nincs több évszázados múltja. Illetve csak eredeti funkciójában. Nemesi ruhadísz.

Vissza a napi politikához:

Nekem 6,2 cm-es kokárdám van a mellemen. Neked csak 5,9 cm. Áruló vagy, nem is szereted a hazádat!

Öreg vagyok. Életem felében 48-49 ugyanolyan tabu volt, mint 56.

Nem volt hivatalos ünnep. Nem volt még munkaszüneti nap sem.

Sőt, még a nyolcvanas években is bevittek a rendőrök, ha ezen a napon 4-5 ember beszélgetett (!) mondjuk a Bem-szobor mellett.

Általánosítok, tudom, de a fiatalok meg csak azzal foglalkoznak, ami közösségi oldalakon van. Ott meg senki nem biztatja senki őket, hogy ismerjék meg hazájuk történelmét, és tanulják meg becsülni, még a hibákat is.

Ha nem az USA-ból van az csak sz*r lehet.

2021. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!