Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nem értem, kezd kimenni a...

Nem értem, kezd kimenni a divatból a kokárda? Vagy nem tisztelik egyesek a magyar ünnepeket?

Figyelt kérdés
Én ezt egy kicsit furcsállom, eddig rajtam kívül 2 emberen láttam csak.

2021. márc. 15. 13:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
91%
Mikor sétálni voltunk, én sem láttam a szembejövőkön kokárdát. Rajtunk sem volt, mert rájöttem, hogy nincs is nekünk itthon, nekem a szüleimnél van, amit régebben hordtam, gondolom a páromnak is. Régebben iskolai ünnepségen mindig viseltem, az utcára a kabátomra viszont ha lenne, se szívesen tűzném ki, mert utálom hogy lyukat hagy maga után. Meg szerintem egy sima sétához vagy a korábbi kommentekben említett játszóterezéshez felesleges, persze más lenne, ha valami rendezvényre mennék, de hát azok idén nincsenek.
2021. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy is mi értelme? Kicsit olyan ez mint a turbomagyarkodás. Tetteti a nagy magyart aztán közben meg történelemkönyvet kb iskolában lapozott utoljára, meg úgy alapvetően kimerül abban hogy jajj van rajtam kokárda mekkora magyar vagyok, jajj felveszek, egy fekete nagymagyarországos pólót, lássák már mekkora magyar vagyok, de ha megkérdeznék tőle mi volt 15-én vagy akár mikor volt a honfoglalás, azt se tudná melyik évezredben kéne keresnie.
2021. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%
2002 óta még véletlenül sem viselek kokárdát. Abban az évben ugye választások voltak, a Fidesz meg azzal kampányolt, hogy aki rájuk szavaz, az a választásokig viselje a kokárdát. Mivel az aktuálpolitika ezt a jelképet kisajátította magának, ezért azóta engem nagyon nem érdekel.
2021. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
15%
Azok az emberek akik akkor éltek és résztvettek benne/átélték azokat az eseményeket,megérdemlik hogy megemlékezzenek róluk.Lefogadom hogy sok ember találna a saját családjától visszavezetve egy olyan őst,aki részt vett,de az biztos hogy átélte a szabadságharcot.Őértük hordjuk a kokárdát.Mert ha nem tesszük,akkor ezzel a saját családon belüli őseinket vesszük semmibe.
2021. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
74%

Amíg Magyarországon éltem mindig feltűztem az ingemre, mert "úgy illik" és mind általános iskolában, mind gimnáziumban volt megemlékezős előadás. Egyik évben én írtam a szövegkönyvét. Egyetemen már szinte egy szó se esett róla, majd két éve kiköltöztem külföldre, és azóta nem hordom. Ennek prózai oka, hogy amikor kijöttem nem hoztam magammal egyet se és sose jutottam el odáig, hogy rendeljek egyet. Viszont láttam már itt, külföldön (Olaszországban, pontosítva) kokárdás embert.

Egyébként az, hogy ki mennyire hazafi pont nem ettől fog számítani, hanem a valódi tettekben.

25/N

2021. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
És a haloween az nem bohóckodás? Harry potter ruhában házakhoz járni koldulni? Az ünnep szerintetek?
2021. márc. 16. 06:53
 27/33 anonim ***** válasza:
72%
Oké, felfogtuk. Neked nem tetszik a Halloween, nekünk meg a kokárda. Annyira meglepő, hogy minden ember más?
2021. márc. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezö: alapvetö probléma van a logikáddal!

Miböl gondolod, hogy aki nem bohóckodik a kokárdával, az a haloweent tartja? A kettönek semmi köze egymáshoz, eleve az egyik elvileg politikai ünnep lenne, a másik meg népszokás - ha valamihez hasonlítani akarnád a haloweent, akkor a locsolkodás lenne inkább megfelelö ötlet -, másrészt meg, ha valaki nem szeret hülyeségekkel foglalkozni, akkor az semmilyen fajtával nem fog, sem a kokárdáva, sem a haloweennel.

2021. márc. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem mindenkinek megvan a maga baja és nem ilyen apróságokkal foglalkoznak. Ha valaki még akár emlékezni, akkor azt szívben kell tegye, nem külsőségekkel mutogatnia.
2021. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
25%
Mikor volt divatban?
2021. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!