Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A legtöbb nemzetközi internete...

A legtöbb nemzetközi internetes oldal magyar nyelvű oldala, miért szorítja háttérbe a keresztény vagy csak keresztény eredetű ünnepeket?

Figyelt kérdés

Én keresztény vagyok, tartom az ünnepeket is. A kereszténység egyértelműen a világ legnagyobb vallása, mind százalékarányban, mind a követői számában, illetve Magyarországon is a legtöbb közvéleménykutatás, habár arányokban nem is, de abban egyetért, hogy a fővallás itt is egyértelműen a keresztény vallás.


Például a Google mégis többre tartja egy neve nincs valakinek, akiről valószínű akkor hallok először és utoljára, a születésnapját, az XY világnapját vagy bármely másik vallás ünnepét, mint például a húsvétot vagy mondjuk a karácsonyt. Ez engem eléggé bánt. Ne értsen senki félre, nincs azzal baj, ha ezeket is kirakják, vagy hogy a héber, meg hindi, meg urdu nyelvű Google nem kíván "Boldog húsvétot!", azzal van a baj, hogy egy magyar nyelvű oldal, más ünnepnek sem nevezhető világnapokat többre tart, mint a legtöbb európai, valamint amerikai nemzet és a világ keresztényei számára legnagyobb ünnepet.


Az meg egy külön történet, hogy karácsonykor "Boldog téli ünnepeket!" kívántak, karácsony napján is. Én azt hittem ez azért lehet, mert nem akarják naponta lecserélni, mert sok ünnep van az év azon részén, de amikor láttam, hogy szilveszterkor/újévkor rögtön lecserélték, egyből tudatosult bennem, hogy ez is azért volt, hogy ne kelljen konkrétan felköszönteni senkit, egy keresztény ünnep alkalmából.


Ha keresztény eredetű ünnep van és feltétlen kell valami illusztráció, akkor azt szekulárisan teszik, míg ha bármilyen más vallás ünnepe van, az a vallásukat gyakorlókkal "reklámozzák".


Mi a baj a keresztény (eredetű) ünnepekkel? Miért nem lehetne az, hogy minden országot/vallást/nemzetet a saját kultúrája szerint köszönt fel? Mert engem magyarként és keresztényként egyáltalán nem érdekel, hogy mikor van az indiai színek ünnepe, de megértem azt is, ha egy indiai hindut, meg a mi ünnepeink nem érdekelnek.



2021. ápr. 5. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

" A kereszténység egyértelműen a világ legnagyobb vallása, mind százalékarányban, mind a követői számában"


EZ nem igaz!

2021. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Ilyet eddig nem tapasztaltam sehol!
2021. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A keresztények száma, minden felekezetet egybevetve, a becslések szerint 2,6 milliárd fő, ami a legnagyobb az összes többihez képest. A becsült értékek szerint a világ több mint negyede keresztény, olyan 33%-35% között. A második legnagyobb az iszlám, ami viszonylag nagy visszaesés, mivel a követői száma nagyjából 1 milliárd, százalékosan a világnépesség 24%-a, a buddhizmus a harmadik, ami az iszlámhoz képest még nagyobb esés, ugyanis a százalék 7,2%-7,3% között és a követőinek száma csak 488.000.000, minden egyéb vallás már bőven ez alatt van. Ezekben az adatokban pedig még nem szerepelnek azok az emberek, akik önmeghatározásuk szerint nem vallásosak, de kulturálisan a keresztény világhoz tartoznak vagy egyszerűen csak nem vallásosak, de hisznek Istenben, a keresztények istenében. Szóval az egyes hozzászóló válasza nem valós.


2.!

Nézd meg most a Google-t és legyél szemfüles, mert biztos fel fog tűnni egyszer 1-2 holt idegen születésnapja vagy 1-2 olyan világnap, ami egy átlag ember számára hétköznap.

2021. ápr. 5. 19:59
 4/21 A kérdező kommentje:

[link]


Ápr. 4-re Magyarországon húsvét helyett beteszik Szenegál függetlenségének napját, meg valami fotós születésnapját, amiről én eddig azt sem tudtam mikor van, napra pontosan...

2021. ápr. 5. 20:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A Google nem kezeli az adatot, hogy milyen vallású vagy, ezért egyelőre nem tudja (személyreszabottan) milyen vallási ünnepeket tartasz meg.


Magyarország nem csak keresztény emberekből áll. Egyes vallások ünnepei sérthetnek más vallások hívőit. Például Jézus megváltóként való ünneplése sértheti a zsidókat és a muszlimokat.


A Google ezért igyekszik olyan megoldásokat keresni, amivel senkit nem bánthat meg. A "boldog téli ünnepeket" egy kedves rajzocskával kiegészítve egy ilyen megoldás, amivel vallástól függetlenül mindenki úgy érezheti, hogy gondoltak rá. (Ebben hasonló módon járnak el a nagyobb cégek, amelyek világméretű szolgáltatást nyújtanak.)


A "neve nincs valaki" ünneplése lehet hiányosság a kultúrális tájékozottságunkban, de lehet különösen hasznos is amiatt, mert ezzel fel tudják hívni a figyelmünket egy fontos emberre és annak eredményeire, akiről nem is tudtunk, pedig büszkék lehetünk rá.


Az indiai Holi ünnepe Magyarországon egyelőre nem közismert, de más országokban sokan mennek el ünnepelni. Nagyobb városokban például pár euróért magad is részt vehetsz a fesztiválon, szerintem érdemes legalább egyszer elmenni.


Ha nagyon zavar a Google üzletpolitikája, használhatsz alternatívákat: Bing, Yahoo, Duckduckgo, kezdő honlapnak meg beállíthatod a kedvenc keresztény honlapod, ahol akár a kijevi Szent Vladimir ünnepéről is precízen értesítenek.


Mindig lesznek olyan emberek, akiknek semmi nem jó és keresik miért sértődhetnek meg. Nem állítom, hogy te ilyen lennél, de ha felvetődött benned a "keresztény-üldözés" gondolata, akkor talán mégis.

2021. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen felvetődött, csak nem a keresztényüldözés, hanem az, hogy a nyugati cégek imádják a "diszkrimináció" szót napokon és éjszakákon át ismételgetni, ezért elgondolkodtam, mit is jelent pontosan... A diszkrimináció megkülönböztetést jelent, se többet se kevesebbet. Szóval az is diszkrimináció, ha a többséget nem veszik figyelembe vagy különítik egy valamilyen téren. Én pont letojom, hogy a zsidóknak mi sértő és mi nem. Egyes modern feministák szerint sértő, ha egy férfi az utcán kezdeményez... Van egy olyan tény, hogy a többség uralkodik a kisebbség felett, ez ide is érvényes, ez a társadalom szabálya. Ha valakinek nem tetszik használj a héber nyelvű szolgáltatást. És ha nekem kereszténynek sértő, ha zsidó ünnepekre felköszöntenek?? Az kit érdekel?? A családomban van nagyon távoli muszlim tehát az nem igaz, hogy őket sértené, sőt... Kettő vallás tiszteli Jézust, a keresztény és a muzulmán. Szerintük Jézus, Allah második legnagyobb prófétája volt. És még te beszélsz megsértődésről?? Az a valaki nem érzékeny, akit megsért, hogy itt Magyarországon igenis van ilyen ünnep és vannak emberek, akik hisznek is benne?? A PC világban az lenne az ideális, ha mindenki a köszönésért is bocsánatot kérne, mert az is sértő... Most sok eszetlen gondolhat antisfvrnvjj-nak, meg qsjmfrkjemnvjeistának, meg dsfmewjkfdmervofóbnak, de nincs igaza, mert senki vallásával nincs bajom, amíg nem kényszerítik rám. Márpedig én nem fogok elmenni ilyen pogány ünnepekre, ha valaki elakar, fáradjon, de nélkülem! Utálom a multikulturalizmust. A nagymamám 99 éves, diplomája van, egészen szép életet le tudott élni, az nélkül, hogy tudná kik ezek a számomra is vadidegen figurák.
2021. ápr. 5. 20:39
 7/21 A kérdező kommentje:
Holira meg minek menjen egy magyar és keresztény ember? Az az indiaiaké. A multikultúrális társadalom a hagyományokat tűzi ki ellenfélként.
2021. ápr. 5. 20:56
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Vannak itt gondok.....


Kérdező még mindig nem érted,hogy itt nem az számít,hogy ki van "többségben"?Minden országban más a többség,nincs magyar Google,de még csak Európai Google sincs,ők minden országban pont ugyan azt fogják nyomatni,nem nyomatnak sem Muszlim,sem Héber,sem pedig Keresztény tartalmat pont azért hogy béke legyen,a Holi ünnep meg mára már nem csak a vallásról szól,hanem az már majdnem egy karácsony szintű ünnep,amit kb:mindenki ismer mindenhol.


Meg amúgy hogy lehet ilyen beszűkülten élni?A Nagymamád pont nem egy jó példa mert ő még egy olyan világban nőtt fel,ahol még nem is volt jelen ez a jelenség,de ma már jelen van,mármint a multikulturalizmus teccik vagy sem,a világ egyik legszebb dolga,és attól mert van pár maradi ember világszinten úgyis ebben van a jövő....



P.S:Amúgy akkor nem szólaltál fel ez ellen amikor mondjuk a Google-nek Március 15.-ei képe volt kint?Hiszen most az sem egy világ esemény.....

2021. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Kérdező még mindig nem érted,hogy itt nem az számít,hogy ki van "többségben"?Minden országban más a többség,nincs magyar Google,de még csak Európai Google sincs,ők minden országban pont ugyan azt fogják nyomatni,nem nyomatnak sem Muszlim,sem Héber,sem pedig Keresztény tartalmat pont azért hogy béke legyen,a Holi ünnep meg mára már nem csak a vallásról szól,hanem az már majdnem egy karácsony szintű ünnep,amit kb:mindenki ismer mindenhol."


Ez hülyeség, úgy ahogy van. A Google-nek van több oldala is:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

És ez csak néhány.

A holi pedig nem ismert ünnep, pláne nem Magyarországon, ha megkérdeznél az utcán 100 ember, abból 1 ismerné összesen. Szóval tanulság: A magad nevében beszélj!


"Meg amúgy hogy lehet ilyen beszűkülten élni?A Nagymamád pont nem egy jó példa mert ő még egy olyan világban nőtt fel,ahol még nem is volt jelen ez a jelenség,de ma már jelen van,mármint a multikulturalizmus teccik vagy sem,a világ egyik legszebb dolga,és attól mert van pár maradi ember világszinten úgyis ebben van a jövő...."


Ami neked beszűkült, az sokaknak a normális... A saját vallásom nyomják el ilyen téren, a saját nyelvemen. A szépsége meg akkor el fog majd múlni, amikor az utcán öli le egymást a zsidó, meg a keresztény, a zsidó meg az iszlám, meg az iszlám meg a keresztény. Meg akkor is, amikor közép-afrikai civilizálatlanok törik rád az ajtót. A multikulti, pont a nemzeteket teszi tönkre, ami az emberiség alapköve és az emberek identitásainak része. Azt meg hogy "ebben van a jövő", már túl sokszor is mondták, hiteltelen... A konzervatív, tradicionális gondolkodás, pedig nem maradiság.


"P.S:Amúgy akkor nem szólaltál fel ez ellen amikor mondjuk a Google-nek Március 15.-ei képe volt kint?Hiszen most az sem egy világ esemény....."


Nem értetted amit írtam. A magyar Google-n magyar és keresztény ünnepnek kellene inkább helyet adni, a többin, meg a többi nemzetiségét.

2021. ápr. 5. 23:02
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem picit meg is válaszoltál saját magadnak. Te mint keresztény a többséghez tartozol Magyarországon, hatalmas támogatással mögötted, több mint a fél ország dübörög mögötted. Ennek ellenére ilyen erős indulataid támadtak, csak azért, mert a keresztény ünnepeket nem tüntették fel a Google kezdőoldalán abban a formában, ahogyan szerinted helyes.


Ki vagy akadva arra, hogy egy indiai tavasz-ünnepre, mert meg merték neked említeni.

Gondolj bele, milyen rosszul esne neked, ha a Ramadánra emlékeztetnének. Vagy egy olyan keresztény felekezet ünnepére, amivel a tiéd nem ért egyet.


Így van ez másokkal is, egy zsidónak vagy muszlimnak az eshetne rosszul, ha a messiás Jézusra emlékeztetnék őket.


Szóval a te érdekedben (is) figyel erre a Google.


"családomban van nagyon távoli muszlim tehát az nem igaz, hogy őket sértené, sőt... Kettő vallás tiszteli Jézust, a keresztény és a muzulmán. Szerintük Jézus, Allah második legnagyobb prófétája volt."


A kereszténység szerint Jézus nem csak próféta, hanem maga az Isten is. Ez mióta nem sértés a muszlimoknál?


Utolsó válaszodra pedig: a google után írt "hl" paraméter a "host language", amivel a felhasználó nyelvét lehet meghatározni. Nem az országát, nem a vallását és nem a felekezetét.


Ami a többit illeti, egészen biztos vagyok benne, hogy a bibliai Jézus nem ezt gondolta kereszténységnek, amit te összehordtál más embereket és nemzeteket mocskolva.

2021. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!