Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet könyvezte...

Magyarországon lehet könyveztetni az Emine nevet vagy csak az Eminát lehet, a-val a végén?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 14:08
1 2
 1/16 anonim válasza:
86%
Kitolsz vele. Szegényt mindenki félrehallja majd és Eminem-nek fogják szólítani. xD
2021. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, de nem ez volt a kérdésem. :)
2021. szept. 7. 15:04
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Itt az összes anyakönyvezhető név:

[link]

Ez alapján csak az Emina adható, de lehet újakat kérvényezni.

(Csak zárójelben szeretném megjegyezni, hogy ettől függetlenül egyetértek az elsővel, nekem is rögtön Eminem jutott róla eszembe...)

2021. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Kérheted, hogy vegyék fel az adható nevek listájára.

(én amúgy elsőre hirtelen eminemnek is olvastam, nem kívánt gyerek, hogy így kicseszel vele?)

2021. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Szegény gyerek....
2021. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha a párod török, akkor engedni fogják. (Ha csak láttad valami sorozatban, akkor lehet, hogy jobb is, hogy nem...) Egyébként arabul Amina, törökül Emine, ezt az Eminát nem tudom, honnan vette az, aki összeállítja azt a listát.
2021. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Az Emina arab/szláv eredetű név (különböző dolgokat írnak az egyes források, de Boszniában például népszerű), a listát pedig a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete állítja össze, nem csak egy ember, aki a hasára csap.
2021. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Azt nem tudtam, hogy Boszniából van, akkor jogos, hogy itt is lehet engedélyezni, ellenben a MTA Nyelvtudományi Intézete is csak emberekből áll, és a többi nevet elnézve néha igencsak a hasukra csapnak...
2021. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem csapnak a hasukra. Csomó alapelvnek kell megfelelni, amikor valaki új név bejegyzését kérvényezi, ezért elég sok nevet utasítanak el minden évben. Ha viszont egy név megfelel az összes alapelvnek, akkor engedélyezik.

[link]

2021. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

#9 Ezeket az alapelveket ismerem, pont ezért gondolom, hogy vannak nevek, amiket a takarítónő csempészett a listába, amíg az akadémikusok ebédelni mentek...


„Fontos szempont, hogy a kérvényezett névről egyértelműen el lehessen dönteni, hogy női vagy férfiutónévről van-e szó.”


Móka, Evra, Bjárke, Brett, Rúna, Aszmet, Réva, Regő/Rege, Gesztenye, Idril, Sarel, Rua, Szerafin. Google nélkül tessék tippelni a nemet...


„A köznévi eredetű és jelentésű fantázianevek esetében csak akkor javasoljuk a név bejegyzését, ha a név jelentése feltehetően nem lehet hátrányos a név viselőjére (pl. Csibécske, Felhő, Zápor).”


Majoranna, Manga, Vikta (latin, „legyőzött”), Galamb...


„Nem javasoljuk az olyan név bejegyzését, amely hangzásában, jelentésében a gyerek személyiségfejlődésére nézve a későbbiekben vélhetően káros lehet, amely miatt például csúfolhatják, kiközösíthetik őt.”


Orália, Pintyőke, Sas, Hős, Bérc, Torna, plusz a fentiek.

2021. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!