Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nincs fiúgyermekek...

Miért nincs fiúgyermekek világnapja, ha leánygyermekek világnapja létezik?

Figyelt kérdés
A fiúgyerekeknek illetve szüleiknek is sajátos problémáik vannak, ami sokszor igen nehéz a társadalmi beilleszkedésben. Én úgy látom, tapasztalom és gondolom, hogy nagyon sok fiút nem szeretnek annyira a nyugati világban mint lányt. Ez nem csak a modern családoknál, de az intézményrendszerekben is jelen van. Erős a diszkrimináció velük szemben is, főleg mert biológiailag mások és a társadalomban az elfogadásuk.
2021. okt. 12. 17:35
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
28%
Mert egyre jobban terjed a feminizmusnak az a szélsőséges ága, amelyik nem elégszik meg a nemek közötti egyenlőséggel, hanem a férfiak teljes megalázását és elsöprését célozza.
2021. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg azért, mert a világban a lanygyerekek vannak elnyomva, nem a fiúk.
2021. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%
talán mert az év 365 napja a fiúkról szól?
2021. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk, férfiaknak nincs szükségünk külön "extra bánásmódra" vagy figyelemre. Nekünk meg kellett tanulni világnapok nélkül, jórészt saját magunk erejéből megoldani a problémáinkat. Ahogyan a legtöbb nőnek is. Szerintem ha nőket kérdezel, ők sem mondanák, hogy szükség van ilyen napokra.
2021. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert évszázadokon keresztül csak a fiúgyereket nézték valamibe, aki elvégzi a férfi munkát, pénzt keres, s továbbviszi a család nevét. Ezzel szemben a lányt a legkisebb ballépésért is elmarasztalták, s olyan férfihoz adták feleségül, akit nem szeretett.
2021. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%
Még manapság is többet ér a fiúgyerek, mint a lány. Nem kell ehhez Kínába és Indiába menni, ahol falhoz vágnak sok “ haszontalan éhes szájat “, csupán mert nincs a lába között semmi. Magyarországon is nem egyszer hallottam, hogy van a lány és az ember.
2021. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
18%

6: Ne keverd a szezont a fazonnal, vagy Gizikét a gőzekével!

Az "asszony és ember" falun volt divat, és teljesen normális dologként élték meg, az "ember" olyan volt a férfira mintha ma mondanád, "manusz".

Másrészt rendben van, évszázadok stb. Változtat ezen egy évente kijelölt nap, amilyen a fáknak vagy a pi-nek is van? ( [link]

Hozzátesz bármit egy ma élő nő életéhez?

2021. okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
82%
Előbb-utóbb lesz az is,nyugi.
2021. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az is új, hogy van lány gyermek világnap. Miért nem elég egyszerűen a gyereknap?

Ahol elvannak nyomva a lányok/nők itt úgy sem változat semmit egy külön világnap.

(Nő vagyok, sosem neveltek vagy kezeltek másképp, mint mondjuk bátyámat, így sosem éreztem, hogy ellenék nyomva emaitt)

2021. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

9!


Nem miattad jött létre ez a vilagnap, hanem az elnyomott, vagy épp születéskor meggyilkolt, vagy simán a nemük miatt abortált lanygyerekek miatt.

2021. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!