Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nincs fiúgyermekek...

Miért nincs fiúgyermekek világnapja, ha leánygyermekek világnapja létezik?

Figyelt kérdés
A fiúgyerekeknek illetve szüleiknek is sajátos problémáik vannak, ami sokszor igen nehéz a társadalmi beilleszkedésben. Én úgy látom, tapasztalom és gondolom, hogy nagyon sok fiút nem szeretnek annyira a nyugati világban mint lányt. Ez nem csak a modern családoknál, de az intézményrendszerekben is jelen van. Erős a diszkrimináció velük szemben is, főleg mert biológiailag mások és a társadalomban az elfogadásuk.
2021. okt. 12. 17:35
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
18-as. Sajnálom ami történt veled, igazából megértem hogy így érzel. Én azt tudom mondani, hogy nagyon sok csodálatos férfi és fiú lélek létezik és kívánom, hogy sok ilyennel találkozz. Nekem viszont nők már nagyon sok csalódást okoztak, rettenetesen tudnak bánni egymással és sokszor a párjukkal is mocskosul beszélnek, én így látom Férfiakkal mindig jobban szerettem dolgozni. Az én párom nagyon szelíd és segítőkész, a fiam is szuperérzékeny, ölelgetős, talán azért is állok máshogy ehhez a gender kérdéshez és engem bánt amikor lesajnálnak azért, mer a másik gyerekem is fiú lesz.
2021. okt. 12. 19:31
 22/34 anonim ***** válasza:
7%

10!


Akkor miért nincs fiúgyermekek világnapja? őket is elnyomják vagy a születésükkor meggyilkolják.

2021. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
12%

12!


”A lányokba pár éves koruktól beleverik hogy az ő dolguk csicskát játszani a férfiaknak. Ami a lánygyerek várást illeti: az azért van, mert a jövendő cselédet látják benne. a fiú az élni fogja a saját életét, a lányt lehet ugrasztani ha munka vagy ápolás van. Olvass utána melyik nem milyen arányban végzi még most is a fizetetlen munkát....”


Maximum a te feminista agyadban. Ha a nők végzik nagyobb arányban a fizetetlen munkát, akkor az az ő felelősségük.

2021. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
13%

15!


”Itthon is hátrány ha merészelsz pénisz nélkül születni.”


Ez inkább előny. Az a hátrány, ha nem pnával születsz.

2021. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
15%

17!


8Sok helyen őket kényszerítik gyermekként házasságba,ők halnak bele 12-14 évesen a szülésbe. Egy lánygyermeknek nagyobb az esélye, hogy erőszakosan bánnak vele, nem járhat iskolába.”


Te leragadtál a középkorban, illetve a mai Indiánál, Afrikánál. A fiúkkal sokkal erőszakosabban bánnak.

2021. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
88%

25!

Nem én ragadtam le, hanem a világ jó része. Ez a leánygyermekek VILÁGnapja, nem csak a fejlett világról szól. Amit írtam, az volt a legfontosabb érv a leánygyermekek napjának megalapításánál.

2021. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
15%

Azért nincs fiúvilágnap, mert ők hivatalosan sokkal jobb helyzetben vannak mint a lányok. Legalábbis ez a régi felfogás. A mostani helyzetre ez már nem igaz, bármelyik iskolapszichológus elmondja, hogy a fiúknak sokkal több problémájuk van, gyakrabban bántják és közösítik ki őket. Ez nem most alakult ki, hanem már egy jóideje így van. Pl. már az öcséméknél is jelen volt ez. Ő most 10-es. Egész alsó tagozatban csesztették őt és a fiú osztálytársait a lányok, és ez ellen semmit nem tudott tenni. Ha már visszaszólt nekik, vagy elmondta a tanárnőnek, akkor őt szidták le. A tanárnőjük miatt akkora szabadságot és hatalmat kaptak a lányok az osztályában, hogy mikor 6-ban egy férfi osztályfőnököt kaptak aki ezt nem nézte el, sokan átmentem másik iskolába, nem viselték el hogy nem fixen az ő oldalukon van a törvény. Ez nem egyedi eset, az általános osztályok jó feléből ugyan ezt lehet hallani mostanában. A "fiúk cibálják a lányok haját" és hasonló esetek már vagy 10-15 éve nincsenek, mert olyan büntetés jár érte, ami mellet ez már nem fordulhat elő. Legalábbis ebben a felállásban, fordítottjával nincs semmi gond, mert az önvédelem a jelenlegi nézetek szerint.

Amúgy sokáig már úgy sem lesz lányvilágnap. Hiszen a nemi alapon nyugvó különbségtétel nem PC dolog, tehát hamarosan eltörlésre fog kerülni. Én egy évtizedet adok neki legfeljebb. Az iskolákba már kezd beszivárogni a PC gondolkodás nálunk is. Öcsém középiskolájában már tavaly óta tesiből a lányoknak és a fiúknak is ugyan azt kell teljesíteniük, nincs külön pontozás. Ennek öcsém örül is, szinte csak 5-ösöket kap, holott általánosban 3-as volt jobbesetben.

2021. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
9%

27-es!


Nálad a pont!

2021. okt. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
80%

7# Jól mondta a hatos. Nálunk sok vidéki rokon kezdte úgy, hogy "Na és lány lesz, vagy ember?" Létezik. És igen, van egy felhangja sajnos.

Másik verzió "Lány lesz, vagy gyerek?"

2021. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
27%

15: "Itthon is hátrány ha merészelsz pénisz nélkül születni."

Itthon milyen hátrányod származhat belőle? Tényleg érdekelne. Próbáltál már ruházati boltban eladónak jelentkezni férfiként-nőként? Szerinted kit vesznek fel hamarabb? Nem a férfit, ennyit segítek, tökmindegy mennyivel több iskolája van.

Az érem másik oldala, hogy volt már női főnököm IT területen, szóval aki akar az tud érvényesülni "férfias" szakmában is. Persze könnyebb az onlyfansra regisztrálni, mint szakkönyveket bújni, ezt aláírom.

2021. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!