Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Milyen ruhában illik (egy 20...

Milyen ruhában illik (egy 20 éves lánynak) megjelenni a rokona esküvőjén? Mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés
Van két ruhám egy nagyon kivágott neon zöld ami nagyon jól áll és egy kislányos baba rózsaszín amin fehér virágok vannak és mindenhol zárt. Nem tudom melyiket vegyem fel. Ez az első olyan esküvő ahová úgy megyek hogy nekem kell kiválasztani mit veszek fel. Illetve a pénz is dilemma mert nem tudom mennyit illik. Segítségeteket előre is köszönöm.

2022. máj. 27. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a rózsaszín.
2022. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Milyen típusú esküvő, nagyon elegáns, vagy lazább, kérdezd meg a párt nyugodtan. Ha elegánsabb, akkor a rózsaszínt, a neon kicsit túlzásnak hangzik, főleg, ha még ki is van vágva.


Pénzt annyit illik adni, amennyi számodra belefér, de tényleg.


Nekünk a 21 éves rokon nem adott ajándékot, mert még tanul, nincs keresete és ez így van jól, nem is vártuk tőle. Hidd el, nem várható el egy 20 évestől nagy ajándék, ha még tanul, apróságot vihetsz, ami neked belefér.


Ha dolgozol és belefér, hogy pénzt adj, úgymond az étkezésedre fordított összeget illik vinni (10-20ezer, attól függ, mekkora a lagzi, éttermes vagy sem), de valaki ezt sem várja el szerencsére.

Ha pedig közeli barát, rokon, például legjobb barátnő, testvér, akkor kicsit többet szoktak adni.


Például távolabbi ismerősnek, rokonnak 10-20ezret adnak, ahogy hallottam, de testvérnek akár 50-100ezret is adnak.

2022. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre se mennék mélyen kivágott ruhába, se neonzöldben. Az inkább discoba való. Esküvőre valami elegáns kell. Szerintem is jó lesz a rózsaszín.
2022. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kései Sirató ***** válasza:
78%

Ezek közül csakis a rózsaszín ruhát venném fel. Egy világos színű táskával és cipővel. NE feketével kombináld, hanem inkább ekrű, fehér, krémszínű, bézs cuccokkal!

A neonzöld ruha szóba sem jön ilyen alkalomra.

Egyedül fogsz menni, vagy valakivel?

Ha egyedül, akkor kb 25-30 ezret adj, tedd be egy borítékba és tegyél mellé egy virágos képeslapot, amire ráírod, hogy sok boldogságot és persze írd al, így tudni fogják, hogy kitől kapták.

2022. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy mennyit illík adni azt több dologtól is függhet. Nyílván más a leányzó fekvése ha tudják rólad, hogy egyetemista vagy nem dolgozol és albérletben laksz. És az is más ha dolgozol vagy a Rotschild család örököse vagy. Sok eskűvőn anonim a dolog, soha nem derül ki, hogy ki mennyit adott. Én azt mondom annyit adj amennyit az anyagi helyzeted megenged és nem fáj neked.
2022. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha templomba is kell menni, akkor ne menj kivágottba, mert oda nem illik. Nem tudom elképzelni, miféle alkalmi ruha lehet az a babarózsaszín. Nincs egy normálisabb alkalmi ruhád? Ami nem annyira kivágott, valamennyire a karodat is takarja, éppen térdig ér, vagy térd középig? És hozzá felvehetsz egy fehér szandált, v. nyári cipőt és fehér táskát.
2022. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ajándéknak vedd meg Máraitól a Füveskönyvet, életre szóló tanulságok vannak benne, egy életen át lehet lapozgatni. Ennyi elég ajándéknak, persze szépen becsomagolva.
2022. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Nehéz így látatlanban megmondani, de inkább a második, leírás alapján.

Az esküvő alapjában véve egy elegáns esemény. Sokan nem tudják ezt a szót értelmezni és úgy mennek, mintha partizni mennének.

2022. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!