Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha csak esküvőre hívnak meg,...

Ha csak esküvőre hívnak meg, de lagziba nem, illetlenség lenne, ha nem öltözők ki, hanem hétköznapi ruhában megyek?

Figyelt kérdés
Vagyis max. csak annyira öltözök ki ilyenkor, hogy póló helyett inget veszek, de (időjárástól függően) ugyanúgy farmert, edzőcipőt, jó időben pedig akár rövidnadrágot (térd alá erőt), ill. szandált veszek, mint egy átlagos nap.

2022. jún. 12. 23:46
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
43 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Én el se mennék
2022. jún. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Mi ezzel a gondod? megsertodzel?

Nem tudhatod miert nem hivtak a lagziba. Lehet utalnak, de nem annyira, hogy ne hivjanak el az eskuvore. Lehet smucig vagy es tudjakugyse adnal naszajandekot, penzt naszajandek helyett, nem fizetnel a mennyasszonytancra. Lehet tudjak oda is farmerben mennel.


Viccet felreteve: Nem tudhatod, hogy hol sikerult, hogy sikerult a lagzit leszervezniuk mennyi ott a ferohely, nem tudhatod hogy a mennyasszony-volegeny mennyire ertett egyetegyaltalan a lagzi tartasaval, azzal ki vehessen réazt rajta, nem tudhatod mennyire szoltak bele a szuleik, es a szokasaik. Nem tudhatod, hogy mi alapjan valogattak vagy miert. (pl. lehet az egyikuknek csak 3 igazi baratja van es azt akarta meghivni, de kozolte akkor a masikuk se hivjon oda 35 havert, hanem redukalja le 5re...es vegtere is nemnehez 35bol nem az elso 5be kerulni. Vagy szimplan nincs penzuk annyi embert vendegul latni, etetni, altatni, itatni es hiaba visz mindenki penzt, mai kaja arak ug, elszalltak, hogy lehet nem jon ki nulszaldosra se a lagzijuk es igy nem hivnak meg fut fat viragot.


Masreszt valahol meg orulj, hogy nem mesz, mert ilyen dragulas mellett, biztosan nem kovette le a fizetesed, amit illene befizetned a lagziba (regebben ugye az ember minimum a sajat bekerulesi koltseget beadta mint "naszajandek", es meg azon felul, de most???


Es legfontosabb: az eskuvo az igazi szertartas, annak van eszmei erteke, annak van papirja blbla...a lagzi az meg csak egy ordenare nagy buli. Neha jol neha rosszul sikerul.


En sok "csak eskuvon" voltam, megtiszteltetesnek ereztem es legtobbszor orultem, hogy nem kell még x ezreket koltenem, otletelnem, szerveznem, azon ag,alni akkor miert csak engem hivnak a paromat nem vagy hu hivtak a parom is, de az meg tud e viselkedni, nemunja e magat, nem lesz tul tolakodo stb.

2022. jún. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha már elmész, akkor illik a szertartásra normálisan felöltözni.
2022. jún. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
94%
Nem illik, öltözz fel elegánsan!
2022. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Igen, illetlenség, pláne ha templomi.
2022. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem döntsd el, hogy mész vagy nem. Ha mész, akkor azért öltözzél fel elegánsabban. (De abban sincs semmi, ha nem mész, én ilyen esetben nem szoktam elmenni).
2022. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

" az eskuvo az igazi szertartas, annak van eszmei erteke, annak van papirja blbla.."


Én ezt az eszmefuttatást pont fordítva látom:

Ha annyira nem vagyok közeli ismerős, hogy a vacsorára meghívást kapjak, minek mennék el megnézni ahogy összeházasodnak? Mivel nem közeli ismerős, ezért nem hat meg.


Kérdező, ha elmész, öltözz fel választékosan.

2022. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés nem az volt hogy mi mennénk vagy sem.

Szerintem is öltözz fel normálisabban. Megértem hogy ennyiért nem veszel öltő nyt,, de ha nem is öltöny rövidnadrág semmiféleképpen. Ha van olyan ami nem farmer, és hozzá egy ing és olyan ami nem sportcipő. Ha nincs kérj kölcsön egy barátodtól.

2022. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ing oké. De nem sportcipőbe menj.

Rövidnadrág sem illendő.

Nem kell öltöny, nyakkendő, de azért egy normális nadrág, ing, normális cipő legyen.

2022. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
A szertartás a házasságkötés lényege, az ifjú pár ünnepe. Ha meghívnak rá, illik ott lenni. Bulizni lehet más alkalommal is.
2022. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!