Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A buddhista területeken,...

A buddhista területeken, országokban a vészak hasonló, mint nálunk a húsvét, meg a karácsony? Hogy ünneplik?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a buddhistáknál vészak, amikor a Buddha születését, megvilágosodását és halálát ünneplik, illetve emlékeznek meg róla.


Láttam, hogy hatalmas ünnepségeket tartanak több országban ezen ünnep alkalmából. Lámpásokat engednek az ég felé, valahol meneteket szerveznek stb.


Náluk ez olyan ünnep, mint nálunk a húsvét, meg a karácsony? Milyen hangulatban telik? Fogyasztói ünnep konkrétan, vagy sokkal inkább csak a vallásos emberek ünneplik? Azt tudom, hogy a legtöbb buddhista vallású területen a legnagyobb ünnep az újév(/holdújév) különböző naptárak szerint. Alapvetően világi ünnep, minden népnél más szokások kapcsolódnak hozzá, viszont kap egy vallási töltetet is, mint létforgatag, illetve az idő kerekének szimbóluma. A vészak, avagy a Buddha születésnapja milyen ünnep?



2023. máj. 27. 19:33
 1/1 A kérdező kommentje:
Mármint a legutóbbit társadalmilag értettem. Tehát világilag az újév a legnagyobb, legünnepeltebb, ahogy nálunk a karácsony. Ettől függetlenül a buddhizmus legnagyobb ünnepe a vészak, a kereszténységé pedig a karácsony.
2023. máj. 27. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!