Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A református konfirmációnál...

Samanta :) kérdése:

A református konfirmációnál le kell tenni 3 esküt és azok mik?

Figyelt kérdés
azt kell válaszolni rájuk h: igérem, és fogadom. ezeket nem tudjátok esetleg? mert nemtaláltam sehol. mert van egy hosszu és az kéne nekem. pleasee

2013. ápr. 22. 15:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :( lehet hogy e miatt nem fogok lekonfirmálni ezen a hétvégén :'( rokonok már megvannak hívva......................
2013. ápr. 29. 15:03
 2/4 anonim válasza:
100%

Én tavaly konfirmáltam és hát már én sem tudom, de az emlék lapon ezek állnak:

1.Keresztelésetek alkalmával szüleitek kívánságára lettetek Isten szövetségének, a keresztén anyaszentegyháznak tagjaivá. Kijelentitek-e most, hogy ebben a szövetségben meg akartok maradni, követni kívánjátok Krisztust és vallást tesztek róla?

Felelet:Kijelentem.

2.Valljátok meg a Szentháromság Istenbe vetett hiteteket az Apostoli Hitvallás elmondásával:

Hiszek egy istenben....

3.Ígéritek-e, fogdjátok-e, hogy Jézus Krisztus követői, református anyaszentegyházunknak egész életetekben hűséges, úrvacsorával rendszeresen élő, szolgáló és áldozatra kész tagjai lesztek?

Felelet:Ígérem és fogadom.

ennyi, de nekünk ezeket nem kellett mgtanulni hanem csak válaszolni kellett!

Remélem tudtam segíteni :)

2013. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon sokat segítettél köszi :D lekonfirmáltam sikeresen :DDD
2013. máj. 25. 09:17
 4/4 anonim válasza:
Gratulálok!:)
2013. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!