Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A halottak napjára szeretnék...

A halottak napjára szeretnék beszerezni egy sírkőre szerelhető elemes mécsest (annyit tudok, hogy elég borsos az ára) hol árulnak ilyent?

Figyelt kérdés
Már több helyen láttam, többek között a mezőkövesdi templom temetkezési helyiségében lévő sírok márványlapjaira felszerelve elemes örökmécsest. Hasonlót szeretnék én is vásárolni, de egyszerűen nem találok képet róla a neten vagy egy boltot ahol árulnának. A leírtak alapján segítenétek legalább képet mutatni róla?

2013. szept. 25. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Célszerű pár száz forintosat venni. Sajnos benne van a pakliban hogy lelopják ha kell le is törik azt. Én kicsit azért konyítok a kövezéshez én vettem ilyen mécsest a kőbe fúrógéppel fúrtam egy akkora lyukat amibe pont belefért, de azt egy kis tálkába tettem bele amit úgy ragasztottam oda és oldalt csavarokkal erősítettem rá a mécsest amit otthon alakítottam át magamnak ilyenre. Az bírta, de volt amit csak középre tettem meg volt amit egy ilyen mécses tartó ilyen kis házikóba tettem bele azt dupla ragasztóval rögzítettem hogy azért ne tudják kiszedni. Időnként hazahozom azokat elemcserére, most is voltam kint nagymamám sírjánál és hazahoztam azokat cserére meg picit letakarítom de majd csak halottak napján viszem vissza.
2013. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Max. 1000 ft-ért lehet kapni a legtöbb virágosnál, Aldiban is rendszeresen árulnak halottak napja előtt. Mi is ilyet vettünk, hihetetlenül sokáig bírta.
2013. szept. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

goodmarket,100Ft-os bolt,tesco, darabja 2-300Ft,néha olcsóbb

[link]


google: elemes mécses,lehet találsz rendelve olcsóbban

2013. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt elfelejtettem írni, hogy a sírkő amire szeretném az a templomunk alatti kriptában kialakított urnás temetkező helyen lenne, ott a lopás nem jellemző. Köszönöm a linket is a mécsesről, természetesen ezekről tudok, nálunk is árulnak. Az a baj, hogy nem tudom körül írni, milyenre is gondoltam. Leginkább úgy nézett ki, mint egy kicsi gyertyatartó aminek fém a foglalata és az üveg része olyan mintha gyertya lenne. Mivel egy távoli ismerősünknél róttuk le a tiszteletet ahol ezt a fajta mécsest láttuk, nem tudtuk megkérdezni, hogy pontosan hol lehetne ilyent rendelni. Egy néni mondta, hogy állítólag 20-25 ezer forint között mozog az ára az ottani sírkövesnél aki azóta elhunyt. Azért gondoltam, hogy neten utánakeresek találnék e ugyan azt, olcsóbban.
2013. szept. 26. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!