Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a túlzott...

Titeket nem zavar ez a túlzott Halloween majmolás?

Figyelt kérdés

Eredetileg itt nálunk arról szólt hogy kimentünk a temetőbe, koszorút/virágot tettünk a szeretteink sírjára, és pár percig némán megemlékeztünk róluk. Minek nyomatják ezt az amerikai dolot? Farsangon kell beöltözni, és húsvétkor meg édességet kapni. Miért kell a csapból is ennek folynia?

Nektek mi a véleményetek?



2013. okt. 21. 23:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
nálunk Mindenszentek és halottak napja van, nem ez a marhaság...
2013. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
Engem olyannyira nem zavar, hogy nem is foglalkozom vele :D Felőlem hallowween-ezzen aki akar, mi nem szoktunk. :)
2013. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem jó dolog, muris :) Jobb így, mulatozva gondolni a halottakra, mint szomorúan, gyászosan :/ De ízlések és pofonok :)
2013. okt. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Az a része zavar, hogy lehet pár tíz év múlva már max a hagyományőrző körök őrzik a magyar kúltúra egy egy emlékét. A fiatalok meg csak a külföldi szart ismerik majd, mert abban nőnek fel, az lesz nekik az ünnep. A magam részéről pedig szarok bele. Azt csinálnak amit akarnak, ha nekik ez a fontos.
2013. okt. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
59%

Azért, mert pénz van ebben is.

Kaphatóak rá az emberek, mert nem gyászos pofával kell egész nap járni, hanem lehet bulizni orrba-szájba.

Ez van.

2013. okt. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a véleményem, hogy elképesztően idegesítő az, hogy mindenki bele akar szólni a másik életébe. Nem akarsz Halloween-ezni? Ne tedd. Ennyi. Megteheted, hogy elmész a temetőbe, viszel virágot. Ők megtehetik, hogy inkább jól érzik magukat, buliznak, jelmezbe öltöznek. Nem igazán értem, neked mégis mi közöd van ahhoz, hogy mit csinálnak másik.


Nem érdekel téged, ne figyelj oda, ennyi. Engem sem érdekel egy rakat dolog, ezért nem foglalkozom vele. Mást érdekli, ő csinálja, hajrá. Szerencsére már (elvileg...) túljutottunk azon a korszakon, hogy mindenkinek tökéletesen ugyanolyannak kell lennie...

2013. okt. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 besenyőpistabácsi válasza:
74%
A korábbi generációt mindenki - akinek fogalma van az akkori állapotokról -, mert minden ünnep, szokás az oroszok majmolása volt. Most amerikai segget nyalnak! Semennyivel sem külömb, mint télen "usankát" hordani! Ráadásul az még meleg is volt. Igen sokkal sikkesebb egy amerikai segg! Nem?
2013. okt. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem zavar, mert a Halloween a legősibb ünnep és nem amerikai fa***ság, mert Nagy-Britannia területén élő keltáktól ered. Később nevezte ki az egyház November 1-et Mindenszentek ünnepének, (All Hallows)Mindig is így ünnepelték, hogy beöltöztek jelmezekbe, de ugyanúgy gyertyát is gyújtottak a halottaikért. Szabadon választott, hogy Te hogyan ünnepeled, hogyan emlékezel meg, miért zavar téged, hogy más mit csinál?

mi is őrizzük a magyar hagyományokat, kimegyünk a temetőbe, de emellett kirakom a tök dekorációkat a házban, legalább egy kis színt visz az unalmas szürke időbe.

2013. okt. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 besenyőpistabácsi válasza:
60%
#6-os Te pont "ugyanolyan" akarsz lenni mint a "menő" amerikaiak! Ha nem látod, az mégnagyobb baj! Ha már nem akarsz "ugyanolyan" lenni, mint egy magyar, akkor miért akarsz "ugyanolyan" lenni, mint egy amerikai?
2013. okt. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Engem az ilyen kérdések zavarnak. Mit problémázol azon, hogy valaki jól érzi magát?


Temetőbe ugyanúgy kijárunk, csak mellesleg beöltözünk, szórakozunk egy jót, ha pedig költeni akarunk, költünk. Fáj neked?

2013. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!