Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit jelképez a 7 ágú fém...

Mit jelképez a 7 ágú fém gyertya? Illetve kik szokták kirakni az ablakba?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 14. 21:39
 1/7 anonim válasza:
0%

"Keress kérdéseket hasonló témákban: ünnep, szokás, zsidó, hagyomány, gyertya"


Ezeket adtad meg mint kulcsszavakat.


Van egy erzesem hogy te pontosan tudod a valaszt a sajat kerdesedre :)

2013. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Zsidók használják, menórának hívják.
2013. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam, hogy a zsidókhoz van köze, de nem tudom, hogy mit is jelent, illetve mit jelképez, mert sok helyen látok ilyeneket az ablakokban és nem tudom, hogy miért teszik ki, de köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 14. 21:57
 4/7 anonim válasza:
49%

a menorah-t nem tesszuk ki az ablakba soha!!!

amit kiteszunk az a hanukiah!!

semmi koze a menorah-hoz!!

2013. dec. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem amire te gondolsz kérdező, az nem a menóra (7 ágú), hanem a chanukia (8+1 ágú). Ezt chanukakor szokás kitenni az ablakba, minden nap egyel több gyertya kerül meggyújtásra. Az ünnep lényege dióhéjban:

2 csodát ünnepelünk ilyenkor. Az első, a második Szentély idején egy kis létszámú zsidó csoportnak (makkabeusok) sikerült legyőzniük, és Jeruzsálemből kiűzniük a túlerőben lévő görögöket.

A második csoda az volt, h a győzelem után meg akarták gyújtani újra a szentélybéli menórát (a 7 ágút), de sajnos csak 1 napra elegendő olaj volt hozzá, az új olaj előállítása pedig 8 napot vett igénybe, ez a kevés olaj mégis kitartott addig, amíg elkészült az utánpótlás, vagyis 8 napig (ezért 8+1 ágú a chanukia, amelyből a + "egyedik" lánggal gyújtjuk meg a többit).

2013. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
93%

asher alexandert folyttva:

A menóra Izrael õsi jelképe, ma Izrael Állam címere: [link] ( a hagyomány szerint az ókorban mória néven ismert növényt formázza ). A menórát körülölelő két olajág a zsidó nép békevágyát jelképezi.

Mózes második könyve 25. fejezet , 31 - 40. versek: Az ÚR parancsa a menóráról.

Mózes harmadik könyve 8. fejezet , 1 - 4. versek ) Az ÚR parancsa Áron és fiai számára a menóra meggyujtásáról.

Épp ezért a legtöbb vallásos ( vagy akár nem túlzottan vallásos ) zsidó család otthonában van valamilyen kivitelben.


A hanukiáról elõzõ pontosan megírta. Az ünnep november vége, december ( idén nov 27-én kezdõdött, néha Karácsony táján, pár éve a Szilveszter is beleesett ) a zsidó vallási naptár szerinti kiszlév hó 25-én kezdõdik.

2013. dec. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
9%
Diohejban az osszes zsido unnep: Meg akartak olni minket. De nem sikerult. Akkor, ki ker halat?
2014. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!