Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha katolikusra szerentenk...

Ha katolikusra szerentenk keresztelni a kislanyunk, van ra esely hogy engedélyezzék hogy a keresztszülök reformatusok legyenek?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy papja valogatja van aki nem foglalkozik ezzel. Tisztaban vagyok vele hogy a keresztszuloknek mi a szerepe,de a gyakorlati eletben ugy is a szülök azok akik a vallasra nevelik a kicsit. Volt akinek sikerült így megbeszélni?
2014. jún. 3. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy papja válogatja, akkor beszéld meg olyannal.
2014. jún. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én lettem keresztszülő, akkor egy nagyon kedves, fiatalos pap volt, aki megkeresztelte a kicsit, viszont a keresztleveleket elkérték, a tizedet is be kellett fizetnünk visszamenőleg, ahány évig nem fizettük, szóval a szabályokat teljesen betartották.
2014. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az én keranyám református, én meg katolikus...és nekünk semmit nem kellett fizetni. Valóban az adott falu, vros parókiája válogatja.
2014. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!