Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak szerintem feleslegesek...

Csak szerintem feleslegesek az olyan ünnepek mint pl anyák napja, nőnap halottak napja satöbbi?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy ezeken a napokon, ezekkel a napokkal tiszteljük meg szüleinket, a nőket meg az elhunytakat, de szerintem az egész felesleges és felfújt dolog, mármint gondoljatok bele, ezeken a napokon tisztelgünk az adott ünnepeltek előtt, de ez mit sem ér ha az év többi napján meg nagy ívben teszünk rájuk, én pl nem csak halottak napján viszek virágot az elhunyt szeretteimre hanem év közben is rendszeresen, nem csak anyák napján szeretem és ajándékozom, köszönöm meg hogy megszült és felnevelt az anyukám hanem az év többi napján is... ezért szerintem teljesen feleslegesek ezek az ünnepek. Szerintem mit sem érnek ezek az ünnepek vagyis az már csak áll emlékezés/szeretet ha csak ezeken a napon teszem a szépet...



Ti mit gondoltok erről az egészről?



2015. jan. 9. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól megfogalmaztad. Az év minden napján kéne figyelni az édesanyákra, nem csak anyák napján, a földet is tisztelni kéne, rendben kéne tartani, nem csak a föld napján.
2015. jan. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha így nézed, akkor minden más ünnep is felesleges. Csak karácsonykor szereted a családodat? Az ünnep lényege éppen az, hogy "díszbe öltöztetem a szívemet", mint a Kis hercegben a róka. Fontosak az ünnepek. De az elanyagiasodott,lélek nélküli ünneplést nem szeretem. Rajtunk múlik, hogyan ünnepelünk.
2015. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizony ezekre az ünnepekre szükség van. Nem úgy mint a valentinra.
2015. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, ezek szerint a születésnapodat sem ünnepelitek a családdal, mert "ez mit sem ér ha az év többi napján meg nagy ívben teszünk rájuk", tehát teljesen fölösleges...
2015. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem igazából minden ünnep felesleges :D

Nekem a karácsony, nőnap, ugyan olyan mint a valentin nap. És állításom szerint ha egyik van akkor legyen másik is...

2015. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nőnapot nem tudom eldönteni,hogyan nézzük,hiszen férfinap sincs.

Az anyák napja úgy általában tényleg indokolatlan,hiszen a gyerek születésnapja az,amikor anya lett az anya;azzal kellene együtt ünnepelni.

A halottak napjával megint probléma van,ha nem ismerjük pontosan a halál napját.Ahol ismerjük,ott az kellene hogy legyen.De ahol nem ismerjük,hogy mikor halt meg valaki,ott talán jó egy általános nap,nem?

Minden nap nem lehet ünnepelni,de talán gondolni rá lehet.

2015. jan. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, nem az ünnepek fölöslegesek, hanem az a merkantilis reklámhadjárat és a minden áron való "énveszematöbbetszebbet" verseny, ami nyilván ebből adódik.

A hétköznapok gondjaiba belefáradt embernek szüksége van az ünnepekre (és most nem a hétvégékre gondolok, amelyek ugyanúgy elrutinosodhatnak, elsivárosodhatnak, mint a munkanapok, csak a fáradság nem jár velük), hanem olyasmire, amire készülődni lehet, előre tudunk örülni neki, összehozza a családot stb.

Aztán ott van az ajándékozás őszinte öröme is, a gyerekek, anyák, apák vagy nagyszülők - vagy akiről az ünnep szól -, fontosságérzete is.

Természetesen nem ez az egyetlen alkalom, amikor az édesanyádat szeretmed "kell", ez csak amolyan megemlékezés, mondhatnám tiszteletadás, amivel köszönetet mondasz, ki is mutatod azt az érzést, amire nincs állandóan sem alkalmad, sem időd, esetleg módod sem.

Ha március 15.-én megünnepled a hazádat, az nem azt jelenti, hogy az év többi napján áruló vagy, ez csak egy kifejezésmód, ami összehozza az embereket.

És az ilyen közös ünnepekre, tiszteletadásokra szükség van, hogy az életben legyenek ilyen örömhozó határkövek is, ns csak a szürke mindennapok.

Ami a vallásos ünnepeket illeti, azt meg kiki hite szerint intézze, attól függően, hogy mit akar ünnepelni azokon a bizonyos napokon.

Az egyhangúság nem tesz jót az emberek kedvének, kellenek ezek a kiugró napok.

De ismétlem, ezek akkor szép és "kellemes ünnepek", ha nem a zsebbenyúlásról, hanem az érzelmekről, érzésekről szólnak.

2015. jan. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!