Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért pont november 19-én van...

Miért pont november 19-én van a nemzetközi férfinap?

Figyelt kérdés

Még angolul sem találtam rá választ, de mondjuk nem is feccöltem bele túl sok engergiát...


Van valakinek vmi ötlete vagy ajánlata vagy tippje?



2016. márc. 9. 09:11
 1/2 anonim válasza:
Örülj neki hogy van férfinap!!
2016. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én örülök, félreértés ne essék (ráadásul nőként :P), de miért pont november 19-én vajon? Vagy csak úgy csukott szemmel ráböktek a naptárra, hogy akkor legyen...? Értem én, hogy a másnap meg a család napja vagy mi, úgyhogy akkor de jó, lehet egybe fesztiválozni meg megemlékezni, de akkor is: vajon mi volt előbb? A férfiak napja vagy a család napja?


Pont nem rég értettem meg amúgy, hogy tényleg érhet hátrány férfit azért, mert pl. a nő előnyhöz jut csak azért, mert nő... De ez ugyanúgy igaz fordítva is, sőt, sajnos sokkal jellemzőbb - szerintem - ebben a csúf hímsoviniszta világban a nők hátrányos megkülönböztetése, bár tán pont ezért, nehogy esély legyen a férfiak hátrányára...


Érdekes téma ez, szerintem amúgy... (megoldásként pedig éljenek a nemtelen androgrünök! :D)

2016. márc. 12. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!