Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Körülbelül hány év múlva...

Körülbelül hány év múlva fogjuk ünnepelni, mi magyarok azokat az ünnepeket, amit Amerikában ünnepelnek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy hány évet kell még várni arra, hogy mindent teljesen 100%-osra átvegyünk és úgy ünnepeljünk, mint pl.Hálaadás,Halloween,stb...

Mert valahol hallottam erről, hogy pár év múlva átveszünk mindent fullosan.


2016. máj. 4. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Azt már is ünnepelheted egyénileg, csak senkit ne kényszeríts rá a hóbortoddal.
2016. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a hálaadást nem hiszem,hogy átvennék,az elég nagy marhaság, nem is hallottam ilyenről,hogy itthon tartja valaki.

a halloweent viszont már átvettük szerintem. főleg a fiatalok és a gyerekek már évek óta "ünneplik". rengeteg buli is van olyankor, meg gazdagabb kertvárosi részen már olyan is van,hogy a gyerekek becsöngetnek csokiért!! nem viccelek, a környékünkön ez megy. de még pár év és még többen fogják tartani szerintem:) igazából jópofa dolog,de szerintem a farsangot kéne inkább tartani,az közelebb áll kis hazánkhoz.

2016. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Azt ünnepelsz, amit akarsz de mást hagyj békén.
2016. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

De a hála adást mi miért ünnepelnénk? Mi miért lennénk hálásak az őshonos indiánoknak??

Azért engem érdekelne, hogy az amerikaiak is ilyen majmolósak, és ők is ünnepelni fogják majd a búsójárást, március 15-ét, vagy augusztus 20-át??

2016. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A hálaadást nem fogjuk soha ünnepelni, semmi közünk hozzá. Milyen vennénk át bármilyen nemzeti ünnepet, bármilyen országtól? Egy nemzeti ünnep az adott ország valamilyen történelmi eseményéhez kapcsolódik.

A halloween az más, bár szerintem soha nem lesz itt annyira népszerű, mint az Egyesült Államokban.

2016. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
*Milyen helyett Minek
2016. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A "Halaadas" ( igy hivjak ott ahogy olvasom ) - Thanksgiving eredeti otlete az volt hogy halat adjanak az aratas es a mezogazdasagi temekekert a szezon vegen.

Mo-n a szureti bal kb hasonlo gondolatot kovet, ugyanugy mint a regi idoben az oszi " zarszamadas " a TSZ-nel :)

Lehet hogy a kivitelezes kicsit mas, de az alapotlet ugyanaz

2016. máj. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!