Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit "kell", illik egy tanúnak...

Mit "kell", illik egy tanúnak az esküvőn fizetni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 16. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy kör pálinkát, sörrel illik fizetni.
2016. jún. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, a tanúskodás ajándékba jár, megtiszteltetés.
2016. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Taxit, amivel a helyszínre megy vagy jön. Esetleg buszjegyet
2016. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű a kérdésed.

Azt kérdezed, hogy a házasulandóknak mit kell fizetni a tanúnak, vagy hogy a tanúnak kell-e valamit fizetni a házsaságkötés költségeibe?


Az első esetben: az utazási költségét mindenképp ( ha van), és illendő a vacsorára is meghívni.


A második esetben semmit.

2016. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

nászajándékként ha adni akarsz pénzt,akkor annyit amennyit gondolsz. szerintem ez független attól,hogy tanú voltál.

személyenként 10-30 ezer forint körül reális. ez pénztárca függő. ha nem állsz jól akkor a 10 ezer is teljesen jó. de ha jól állsz és közeli rokon akkor 30 ezer is teljesen ok fejenként.

2016. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Tanúnak kb semmit. Az esküvőn legtöbb helyen a hagyományok szerint a menyasszony családja fizet mindent. De manapság közösen fizet mindent a házaspár, a vendégek, vendégként vannak ott, nekik ajándékot illik adni. A tanúknak ez a dolog amolyan megtiszteltetés. Én voltam már tanú a gyerekkori legjobb lány barátom esküvőjén. Ők szűk körű lagzit akartak szűk családi körben és maximum 1-2 nagyon közeli barátot hívtak meg. Ott nekik volt hogy anyagilag picit túlszárnyalták a dolgokat így én személyesen nászajándékként álltam a polgári esküvő helyszínét ahol a lagzi is volt. Nem volt vészes a terem bérlés, meg én alapból területi képviselőként jobban eltudtam intézni ezt az egészet.
2016. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdést: a tanú részére mit kell kifizetni vagy pedig a tanú mit fizessen ki?
2016. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Gondolok itt a polgári esküvőre illetve a templomi istentiszteletre. Én úgy tudom, hogy a párnak, de most már hallottam másképp is.
2016. jún. 16. 21:24
 9/10 A kérdező kommentje:
a Tanú mit fizessen ki?
2016. jún. 16. 21:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Felénk az a szokás, hogy a papot ők fizetik ki.
2016. jún. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!