Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Halloweenesek! Ti ki szoktátok...

Halloweenesek! Ti ki szoktátok dekorálni a házat, vagy szoktatok Halloween-i bulikat szervezni? Mit gondoltok azokról, akik elítélik ezt az ünnepet?

Figyelt kérdés

Utolsó kérdéshez kapcsolom:

Miért baj az, ha a magyarok is ünneplik? Semmi köze Mindenszentekhez és a Halottak napjához. -.- Annyi, hogy egymás után vannak, de szerintem attól még egyáltalán nem kell egybevonni a hármat. Október 31-én Halloweenezés, november elsején vagy temető, vagy készülődés majd a temetőbe, másodikán pedig temető, vagy aki ahogy akarja.

Mi ezzel a baj? Ha már nem hivatalosan ünnepünk, ne is tartsuk meg? -.-



2017. aug. 17. 23:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(Tudom, hogy még nincs ideje, de én már kezdek készülődni, nagyon bírom ezt az ünnepet :D)
2017. aug. 17. 23:45
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem lenne köze a Halottak napjához, akkor augusztus 23.-án tartanák! [Spontán dátum!]

.

Mióta modern világban élek, nem tartom meg ezt az ősi magyar ünnepet sem. A Valentin nappal egyetemben.

2017. aug. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy nem kellene minden amerikai, külföldi ünnepet megtartani, a magyarokat pedig elfelejteni.
2017. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó, igaz, így belegondolva, Halloween, halottak, oké, ezt megértem. De szerintem akkor sem kéne elítélni, sem azokat, akik megtartják.
2017. aug. 18. 13:49
 5/12 A kérdező kommentje:
Az augusztusit és a Valentint én sem ünneplem, de semmi bajom azokkal, akik igen.
2017. aug. 18. 13:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, attól, hogy átveszünk párat, attól még nem leszünk amerikaiak, megtartjuk jó szokásainkat. :D
2017. aug. 18. 13:51
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a Halloween nem Amerikából ered, csak ez a beöltözős, cukorkás stílus ott terjedt el a leginkább annak idején.
2017. aug. 18. 14:01
 8/12 anonim válasza:

Szerintem ebben semmi rossz nincs. Mért ne ünnepelhetnénk meg a halloweent?

Szerintem jópofa szokás, és mi sem azért ünnepeljük mert hiszünk benne vagy ilyesmi, hanem mert jól lehet rajta szórakozni.

2017. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom: Nyisd meg a netet s nézz utána mi is ez az általad felhozott ünnep... és fontold meg mit írsz.

"semmi köze"



Szerintem az ünnepek manapság csak arról szólnak legyen oka "ellógni" pár napot az embernek...(persze van kivétel)


Nézzünk egy karácsonyt, a legtöbb helyen a díszelgés, fb ra poszgolás, minnél nagyobb ajándék stb...

Elég ciki amikor a taknyos 7-8 éves kisgyerekek azon vitatkoznak melyiknek melyik iPhone-ja a jobb...

Be se tartom az ünnepeket, mert meguntam nálunk is hova fajúlt, ami visszataszít.


Halottak napján megy a halál a sok emberrel. Megyek én máskor is nem csak akkor.

2017. aug. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pár éve fejeztem be a családdal rohangálást s a nagy irritáló tömeget.
2017. aug. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!