Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van más is akinek március 15....

Van más is akinek március 15. -e nem jelent semmit az ég adta világon azon kívül hogy szabadnap? 29f

Figyelt kérdés
semmit nem mozgat meg bennem, sőt, ha nem lenne szabadnap, el is felejteném, h ünnep.
2018. márc. 15. 15:30
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
77%
Engem egyik nemzeti ünnep sem mozgat meg különösebben.
2018. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem jelent semmit (ez sem), és nem is szabadnap. De, várjál, akkor jelent: több fizetést jövő hónapban :)
2018. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
25%
Főleg mivel sok hazugság van a történelemben, nem is létezett Dugovics Titusz és Petőfi se szavalta el a nemzeti dalt a Múzeum előtt.
2018. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
61%

Undorodom ettől az egész "ünneptől",csak nevetek nagyon az embereken,hogy a szakadó esőben kint állnak hallgatni a kétszínű,'nagy emberek' hegyi beszédét,és állhatatosan éneklik a himnuszt. Mélyen megvetek minden embert,és szánalmasnak tartom azokat,akik ünnepelik a semmit!(:

(Off: Kérdező,óvatosan írj ki ilyen kérdéseket,mert néhány perc sem telik el,és törlik a kérdésed.)

2018. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
30%
Az ünnep nem véletlenül ünnepek. A történelem folyamán több millió ember halt meg azért, hogy te most a lábad lógathasd. Remélem, majd ha az apád hal meg a hazáért, őt is elfogott felejteni.
2018. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
64%
Nekem jelent valamit, olyan erős érzés szállt meg: rohadtul éhes vagyok :D Egy hétig hajtottam, nem volt se időm se erőm boltba menni, ma akartam elmenni nagybevásárlásra, teljesen elfelejtettem, hogy ünnepnap van. Épp már nincs itthon semmi. Mászhatok el az éjjel-nappaliba egy vagyonért valami szart venni.
2018. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
49%

Külföldön például Amerikában több olyan ünnep is van ami nem feltétlenül vérengzés közepette ért véget. Tehát “boldog” eseményeket ünnepelnek.


Ellenben egy vesztes küzdelmet miért nevezünk ünnepnek? Szerintem a megemlékezés lenne célszerűbb szó rá, ahogyan végiggondolva az államalapításon kívül mindegyik “ünnepünk” során vesztettünk.

2018. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
21%
ma van husvet? ez csak egy katolikus unnep, egyik unnep sem erdekel, lexarom meg a karacsonyt is, ma mar elcsepelt giccs az egesz, semmi hangulata, egy jo van bennuk, nem kell dolgozni
2018. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
65%

Primitív nem akarok lenni,ünnep ünnep,értem én,de igazából engem sem érdekel.

Ki tudja,mi mennyire valós a múltból.

Én sem értem,hogy mi a jó ebben a nagy tortúrában,egymást taposni a tömegben szélben,esőben stb.,aztán közben meg lehet nézni nagyvárosok,főleg Budapest egyes részeit,térdig ér a fertő,a mocsok,egymást tiporják el az emberek a mindennapokban.

Én nem a múlton kesergek,hanem rendesen élek,rendesen dolgozom,adót fizetek,tisztán tartom a környezetemet,a gyermekemet is erre neveltem,és segítek neki,hogy a társadalom hasznos tagja legyen ő is.Ezt az utat tartom megfelelőnek,és úgy gondolom,hogy ezzel vagyok olyan "érző,rendes" ember,mint aki lelkesen átérzi az ilyen ünnepeket.

2018. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Én fontosnak tartom, mivel őseimről is tudom hogy harcoltak 1848-ban, meg egy olyan alkalom volt ami egyszerre volt hazafias és liberális, és a társadalomban a jobbágytól a nemesig sokan az ügy mellé álltak. Mégis hogy is mondjam...


Van egy politikai része (pártok megemlékezései), ami nem érdekel.


Meg meg lehet emlékezni a hősökről napi politika nélkül is, de pár év után már mutat túl sok újat tartogat a kokárdás / huszáros / petőfis romantika. Ha majd lesz gyerekem, biztosan kimegyek vele megnézni a felvonuló huszárokat, vagy a gyerekprogramokat amik szoktak ilyentájt lenni.


Hozzám amúgy közelebb áll '56 mivel történelmileg is közelebb van, és személyesen is van lehetőség sok emberrel találkozni aki akkor felnőtt ember volt. Bár '56 körül még akkora romantika nem alakult ki mint '48 körül.

2018. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!