Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl sok a...

Szerintetek is túl sok a pirosbetűs ünnep Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem Ezeknek nem kéne pirosbetűsnek lennie:Húsvét, Nagypéntek,Pünkösd,Karácsony. De szerintem az jó lenne,ha minden dolgozónak kompenzációként járna 1hét síszünet februárban.
2018. ápr. 27. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mi van azokkal, akik nem tudnak síelni?
2018. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Igen, kék betűs meg egyáltalán nincs. Szerintem ez már rasszizmus.
2018. ápr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Küzdj, hogy magad ura lehess... Elárulom, onnantól kezdve a "hetet" sem kell hét napra osztanod, csak mert az ábrahámi valláséknak úgy a jó. A következő rendszerváltásig tartó politikai ünnepeikkel meg aztán tényleg kitörölhetik...
2018. ápr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Aha, jól van. Pihenj le szépen, talán holnapra megjön az eszed. Bár szombaton nem dolgozik a futár.


Azt ügye tudod, hogy a húsvét, nagypéntek, pünkösd, karácsony nem tulajdonnevek? Azt ügye tudod, hogy a - nagypénteket nem számítva - ezek a Kádár alatt is ünnepnapok voltak?

2018. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Vegyél ki szabit és síéljél itt Magyarországon. Én viszont szeretném igénybe venni a hagyományos ünnepeket, ugyanitt Magyarországon.
2018. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Keress olyan munkahelyet, ahol hétvégén és ünnepnap is dolgozni kell. De ne kérj hétvégi és ünnepnapi pótlékot.


Én szivesen otthon lennék ezeken a napokon és ünnepelnék.

2018. ápr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nincs sok egyáltalán világviszonylatban: [link]


Abban viszont egyetértek, hogy több olyan van, amit gyakorlatilag nem ünneplünk, és vannak olyanok, amiket igen, de mégsem szabadnap.


Pl. nagypéntek, pünkösd, az állami ünnepek nagy része felesleges, viszont jó lenne ünnepnapnak a farsang, december 24, december 31.

2018. ápr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Mi vagy te, valami rabszolgatartó?

A világ boldogabb részein még idióta hétvégi ledolgozások sincsenek. Ha hétvége és ünnepnap közé munkanap esik, akkor azon sem dolgoznak és nem kell szombaton sem toszni a rezet a munkahelyen.

2018. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
És ott van pl. az USA (ha tévedek a következőkben, akkor bocs!). Ha szombatra vagy vasárnapra esik egy ünnep, akkor az azt követő hétfő szabadnap.
2018. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
A síszünet hülyeség, az emberek többsége nem siel, amúgy az is egy nagy hülyeség, lásd Sumacher esetét.
2018. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!