Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nemsokára itt a halloween. Ti...

Nemsokára itt a halloween. Ti miféle programokat terveztek?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 05:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

tökfaragás október folyamán, sok sütőtök evés, új receptek kipróbálása, séta az őszi természetben, temetőben. fokozza még ezt az őszi hangulatot a gyertyagyújtás, őszizene-hallgatás (nekem e téren a kelta zenék a kedvenceim). készülődöm a télre, hidegre. esetleg halloweeni filmek nézése barátokkal (nem horror).


bár ezek nem tudom mennyire kapcsolódnak a Halloweenhez, nem is igazán fejtetted ki milyen irányban gondolkodsz a programokat illetőleg. mindenesetre én ezeket csinálom az ősz folyamán.

2018. okt. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
32%
Magyaországon nincs semmiféle halloween.
2018. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%
Semmit, mert nem vagyok Amerika utánzó.
2018. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Mi csak halloween-i díszeket szoktunk csinálni, tököt faragni és valami halloweeni sütit csinálni.
2018. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Igazaból angolszász ünnep!

Tökfaragás, sütőtökevés, egy-két dekoráció. Őszi ételek. Készülés a télre. (De a legtöbb sima őszi program is lehetne.)

2018. okt. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Amerika utánzó? O.o

Eredeti Halloween nem is tőlük származik...

2018. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
Mivel magyar vagyok,így Mindenszentek napján kimegyek a temetőbe,gyertyát gyújtok az elhunyt hozzátartozóimért,mint ahogy eddig is minden évben.Nem pedig töklámpást faragok,vagy tököt zabálok előtte való nap,azt csinálják azokban az országokban ahol az a szokás,ünnep.
2018. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem semmi baj azzal, ha más népek ünnepeit és hagyományait is követi vki. Attol még november elsején vagy másodikán ugyanúgy temetőbe lehet menni.

Senkinek nem lesz baja, ha október végen tökótfarag és eszik, ha már itt a szezonja.

Az meg, hogy sokan az USAhoz tudják csak kötni, azt fejezi ki, hogy a tájékozatlanságukat még hangoztatják is. Csak azért mert főleg amerikai filmekben látható, megvan a maga története. Ősu kelta hagyományokra épül, eredetileg az angolszász országok szokása. A mindenszentek előtti éj (All Hallow's Eve).

2018. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Csak úgy fun fact-ként bedobom, hogy nálunk is volt hagyománya a beöltözésnek és házról házra járásnak ajándékokért, csak kikopott mint lassan mindenféle népi hagyomány. Luca napi kotyolásnak vagy lucázásnak hívták és decemberben tartották.


[link]

[link]

[link]


"Luca napjának hajnalán a gyerekek (esetenként kísértetnek öltözve) körbejárták a házakat, és lopott fán vagy szalmán térdepelve mondókákkal bő termést és jószágszaporulatot ígértek kisebb ajándékokért cserébe, és átkokat, ha nem kapnak ajándékot."


Ez azért egy nagyon klasszikus "csokit vagy csíny". Tehát aki azt mondja hogy ez nem magyar szokás és mások majmolása, valahol tévedésben van. Tény, hogy a dátum nem stimmel, de a többi...

2018. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

Hejj hujj, hüjje amerika majmolók, egy igaz magyar ilyenkor szépen nekijje áll Luca székét farigcsálni, nem a hüjje tököket farigcsálja!

Oszt amúgy pediglen tessék kimenni a temetőbe mán október harmincegyedikén is, mer' attó' lesz az ember igaz magyar, hogy egy évben egyszer kimegy és teleteszi jól a szeretteinek a sírhalmát száz meg száz színes mécsesekkel! Az év többi napján nem számít, de ilyenkor ám tessék megmutatni, hogy ki mennyire keresztyén! Csuhajja!

2018. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!